Známý obchodní řetězec končí: Zavírá se krám, Češi v něm už nenakoupí

Vysoká inflace byla pro mnoho podnikatelů poslední kapkou a donutila je firmy zavřít. Definitivně nyní končí také jedna z oblíbených sítí obchodů.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

V posledních letech prošlo Česko hned několika krizemi, které společnost velmi poznamenaly. Nejdříve lidem obrátila život vzhůru nohama pandemie koronaviru, poté přišla válka na Ukrajině, energetická krize a nyní masivní inflace. Řada těchto faktorů přitom ovlivnila nejen běžný život lidí, ale také podnikatelské prostředí. Nejedna firma tak v důsledku těchto změn zkrachovala. Aktuálně se mezi končící podniky zařadil i známý obchodní řetězec.

Ekonomická krize dopadá na všechny

To, že mnohé zavedené podniky končí a nové zase začínají je zejména v posledních letech běžná věc. Že by ale kompletně zkrachovala síť prodejen, to se příliš často neděje. I to se však nyní stává realitou. Síť bezobalových obchodů Bezobalu zavírá krám a Češi si tak v jejích prodejnách již nenakoupí. Jak informuje web Aktuálně, děje se tak po deseti letech působení, za které si firma mezi Čechy našla řadu věrných zákazníků.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Trend bezobalových obchodů poslední době slábne

Mohlo by se zdát, že velké problémy jako byla pandemie, drahé energie či vrchol inflace jsou již za námi. Jejich důsledky se však naplno začínají projevovat často až se zpožděním. To je také případ společnosti Bezobalu, která se podle slov svých zástupců ze všech zmíněných krizí nikdy pořádně nevzpamatovala a nyní již definitivně „došly síly, energie i peníze“, dodává web E15.

Jednu prodejnu se možná podaří zachránit

Jedná se o pražskou pobočku na Hradčanské, kterou firma spustila jako vůbec první. I nad jejím osudem však zatím stále visí otazníky. „Vznikla ale iniciativa zákazníků a několika bývalých zaměstnanců, kteří by chtěli vytvořit družstvo a prodejnu by pro něj pak odkoupili. Zákazník, který by platil měsíční poplatek, by mohl v Bezobalu nadále nakupovat, ale bez marže, pouze za nákupní cenu od velkoobchodů a farem,“ řekl v rozhovoru pro web Aktuálně Jiří Sedlák, ředitel společnosti Nekonzum s.r.o., jež prodejny provozuje .

Tady už nenakoupíte: Velký obchodní řetězec končí. Desítky obchodů krachují

V poslední době se navíc nejedná v tomto odvětví o jediný případ zkrachování. Jak nedávno informovaly Události247, úpadek v červnu ohlásila kroměřížská firma ROSA market, která provozuje síť obchodního řetězce Enapo. Vypadá to tak, že důsledky krizí se nyní začínají naplno projevovat a dost možná se nejedná o poslední významnou firmu, která skončí.

Nakupujete rádi v bezobalových prodejnách? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články