Jedna skupina Čechů má v Tescu nárok na obrovské slevy. Patříte k nim i vy? Pospěště si, než nabídka skončí

Někteří lidé si v Tescu nově nakoupí s lákavou slevou. Akce má ale háček. Využít ji totiž může jen malá část Čechů.

i Zdroj fotografie: Realeklas/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Češi na slevy slyší. Zejména v době drahých potravin je nakupování v akcích skvělým způsobem, jak ušetřit. O této české zálibě ví také obchodníci, kteří proto pravidelně zlevňují velké množství zboží. V poslední době se však začaly objevovat akce určené vždy pouze pro jednu skupinu Čechů. Aktuálně tyto obrovské slevy zavedli v Tescu. Zjistěte, zda ke šťastlivcům, kteří mají na výhodné ceny nárok patříte i vy.

Slevy jen pro studenty

Přesně tak lze shrnout pravidla pro akci, kterou na začátku října spustil obchodní řetězec Tesco. Jak uvádí web TN, Tesco se totiž spojilo s firmou GTS Alive, která vydává studentské průkazy ISIC. Výsledkem této spolupráce je nabídka 10procentní slevy na celý nákup pro všechny studenty, kteří mají ISIC kartu.

iZdroj fotografie: Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU/ Creative Commons / CC-BY-SA
Na novou slevu 10 procent na celý nákup mají v Tescu nárok pouze studenti

Nic ale není jen tak. Kromě průkazu studenta totiž musí být zájemci o slevu také registrovaní v aplikaci Tesco Clubcard. „Sleva ve výši 10 % na celý nákup ve všech prodejnách Tesco bude velice snadno dostupná v aplikaci Clubcard v podobě slevového kupónu,“ píše na svém webu řetězec Tesco. To se však mnohým nemusí líbit. Jak totiž před časem upozornily Události247, skrze nejrůznější aplikace a věrnostní programy zákazníci řetězcům poskytují cenná data. Ty pak prodejci mohou využívat třeba i k marketingovým účelům.

Ne všichni mají pro takové akce pochopení

Mnozí nesdílí názor, že slevy určené jen pro vybranou skupinu lidí jsou v pořádku. Například supermarkety Globus a Penny se k nápadu vyjádřily odmítavě. „Myslíme si, že výhodně nakoupit si zaslouží všichni, tedy senioři stejně jako rodiny s dětmi či studenti a další, uvedla pro server TN mluvčí Globusu Aneta Turnovská. 

Od 9. do 15. října ohromné slevy jenom pro seniory: Velký obchodní řetězec si pro ně připravil nabídku, která se neodmítá

Řetězec Tesco není jediný, kdo takovéto akce nabízí. S podobně selektivní slevovou akcí nedávno přišel i Lidl. Jak informovaly Události247, na vybrané potraviny zavedl druhý říjnový týden 10procentní slevy pro ty, kteří u pokladny prokážou, že jim je alespoň 65 let. Na tyto slevy pro seniory pak řetězec navázal dalšími, až 40procentními akcemi na vybrané zboží, které již naštěstí nejsou věkově nijak omezeny, uvádí web Kupi. Tyto akce však platí jen do konce tohoto týdne, proto by si lidé měli pospíšit, než nabídka skončí.

Souhlasíte s tím, aby měli na některé slevy nárok jen vybrané skupiny obyvatel? Napište nám do komentářů, co si o věci myslíte

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články