Od 9. do 15. října ohromné slevy jenom pro seniory: Velký obchodní řetězec si pro ně připravil nabídku, která se neodmítá

Někteří senioři se cítí znevýhodnění tím, že neovládají moderní technologie a nedosáhnou proto na nejrůznější slevy.

i Zdroj fotografie: Safranek-interia.eu / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Právě na takovou skupinu zákazníků myslí oblíbený obchodní řetězec Lidl a připravil pro ně opravdu těžko uvěřitelnou akci. Stačí, když důchodce splní jednoduchou podmínku. U pokladny musí při placení prokázat, že je mu více než 65 let a bude mu k nákupu započítána sleva, která nemusí být zrovna malá. Psal o tom web Hospodářské noviny.

Senioři ušetří stovky korun

Cítím se docela omezená tím, že nemám chytrý telefon a tím pádem vlastně ani nemůžu čerpat slevy, které jsou v aplikaci. Pokud se mnou tedy nejde syn, který aplikaci samozřejmě má,“ řekla Událostem247 Marie Podskalská z Břeclavi. Teď však bude mít paní Marie šanci zajít si na nákup sama a „neotravovat“ syna, jak sama říká. Lidl totiž pro všechny seniory připravil na týden od 9. do 15. října speciální akci.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Senioři mohou díky zmíněným slevám ušetřit až stovky korun

Důchodci si budou moci nakoupit vybrané zboží se slevou deset procent. Týká se to třeba zeleniny, ovoce, pečiva nebo vajec. Tato sleva se navíc bude vztahovat i na už zlevněné zboží, takže se výše akční slevy ještě víc navýší. Jednou podmínkou takto výhodného nákupu je to, že zákazník se bude muset prokázat průkazem totožnosti, ze kterého bude patrné datum narození. Pokud je mu více než 65 let, má vyhráno, píší dále Hospodářské noviny.

Podobná akce v Česku ještě nebyla

Řetězec k této neobvyklé akci inspirovalo hned několik věcí. Jde především o vysokou inflaci, která dopadá na penzisty citelněji než na jiné skupiny obyvatel Česka. Například rozdíl oproti matkám samoživitelkám, invalidním důchodcům a dalším sociálně ohroženým skupinám je v tom, že starší lidé většinou moc nepoužívají digitálními technologie a tím mohou přicházet o některé výhodné akce. Navíc nejen u Lidlu, ale i u dalších značek na trhu.

iZdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
Lidl dá seniorům slevu na řadu produktů

Taková akce ještě na českém trhu nebyla. Srovnatelná je snad pouze s opatřením, kdy v průběhu covidové pandemie měli lidé starší 65 let vyhrazeny určité nákupní hodiny, během kterých ostatní zákazníci do prodejen nesměli. Předpokládalo se, že starší občané jsou náchylnější k nákaze. Záměrem tehdejší vlády bylo, aby se v co nejmenší míře dostávali do rizikových setkání s ostatními, dodávají Hospodářské noviny.

Uvítali byste slevy pro seniory i v dalších obchodních řetězcích? Podělte se s námi o váš názor dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články