Kdo bude od 16. ledna 2024 parkovat přes noc na ulici, zaplatí 1 000 Kč/den. Zjistěte, zda budete muset peníze odevzdat i vy

Parkování ve městech a dalších místech už dávno není zrovna levná záležitost. Někde už je to však doslova luxus.

i Zdroj fotografie: JiriMatejicek / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Řidiče čeká od ledna spousta změn. Týkají se nejen toho, co s sebou musí vozit v autě, ale přibudou také třeba nové dopravní značky, jak jsme na Událostech247 psali nedávno. Šoféři, kteří novinky na silnicích nebudou znát a dodržovat, se musí připravit na to, že po nich policie bude chtít zaplatit pořádnou pokutu.

Kde bude parkování zpoplatněno

Od ledna zaplatí někteří majitelé aut také víc peněz, pokud si vyjedou na zimní pobyt do tolik oblíbeného Špindlerova Mlýna. Vyrazit si v dnešní době na hory, ať už sami, nebo s celou rodinou, je totiž už delší dobu dost drahá záležitost. Špindlerův Mlýn je navíc nejznámějším lyžařským střediskem v České republice a milovníkům zimních sportů nabízí široké vyžití. Proto musí počítat také s tím, že si připlatí téměř za vše.

iZdroj fotografie: Ralf Roletschek / Creative Commons / CC-BY-SA
Špindlerův Mlýn patří k nejznámějším lyžařským střediskům v tuzemsku

Mimo jiné také za parkování. Jak upozornil web Deník, od poloviny ledna se začne nově platit za parkování v nočních hodinách. Konkrétně na městských parkovištích u Labské přehrady, u lanové dráhy Hromovka a lanovky Medvědín. Město zavede novinku přesně od úterý 16. ledna 2024 a spolu s tím také začne dodržování kontrolovat. Nařízení o zpoplatněném parkování se týká časového úseku od půlnoci do šesti hodin ráno. Denní parkování zůstane v této zimní sezoně zdarma.

Řešením jsou speciální parkovací karty

Řidiči sáhnou opravdu hluboko do kapsy. Parkování osobních aut na ploše P1 u Labské přehrady bude stát 100 korun na noc, za obytné vozy se tam bude platit 500 korun za noc. Parkoviště P2 Hromovka a P3 Medvědín budou zpoplatněna částkou 1000 korun za noc. Pro trvale žijící obyvatele, podnikatele a provozovatele ubytovacích zařízení s nedostatečným počtem parkovacích míst nabídne město sezónní zimní parkovací karty na parkoviště P1 za 2500 korun na sezonu.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Řidiči si za parkování v zmíněných lokalitách připlatí

Špindlerův Mlýn si od zavedení zpoplatněného nočního parkování slibuje zlepšení průjezdnosti a zajištění kvalitnější údržby parkovacích ploch, na kterých auta při například při odklízení sněhu během noci často zavazejí. Na těchto parkovištích navíc kromě hostů často parkují také místní obyvatelé. „Je to docela síla. Ale lidé, kteří sem jezdí lyžovat, určitě nejsou chudáci, kteří by si nemohli dovolit platit parkování. Vždyť jsou to jedny z našich nejdražších hor,“ řekl Událostem247 pan Aleš ze Znojma.

Jezdíte do Špindlerova Mlýna? Podělte se o to s námi v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články