Každý, kdo má účet u největší české banky bude platit. A ne málo. Nové astronomické poplatky už od 26. ledna 2024

Zdražování se nevyhýbá skutečně žádné oblasti. Ceny zvyšují také banky, a to rozhodně ne málo.

i Zdroj fotografie: Česká spořitelna
                   

V poslední době si Češi museli zvyknout na to, že se zdražuje ve velkém. A u všeho. Ceny rostou nejen u potravin či energií, ale také různých služeb, včetně těch bankovních. Mezi banky, které se rozhodly ceny svých služeb zvýšit se od 26. ledna zařadí také vůbec největší banka v Česku, Česká spořitelna. Máte zde účet i vy? Pak se připravte, že budete platit. A ne málo.

Zdražování jako motivace

Česká spořitelna zvedá ceny u celé řady služeb. Patří mezi ně SMS potvrzení, služby poskytované přímo na pobočkách nebo papírové výpisy z účtu, píše web Peníze. Důvodem je, že všechny tyto úkony lze nyní již provádět pomocí online bankovnictví George. Tato aplikace má nejen ušetřit čas klientům, ale především převést co nejvíce úkonů do online prostoru. „V novém ceníku zvýhodňujeme digitální bankovnictví, protože je pohodlné a bezpečné,“ cituje vyjádření České spořitelny web Měšec.

iZdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
Česká spořitelna zvýší ceny vybraných služeb už od 26. ledna

A právě k používání aplikace chce banka své klienty motivovat. Jako jednu z cest k tomuto cíli pak využívá i zdražení služeb, které lze provést online. Například potvrzovací SMS, jež mnozí používají k přihlašování do internetového bankovnictví zdraží z 2,50 koruny na 3,50 koruny. Kromě toho by se klienti banky měli připravit i na vyšší poplatky za papírové příkazy na pobočkách či výběry a vklady hotovosti, uvádí web Peníze.

Klienti banky mohou peníze i získat

České spořitelna motivuje klienty k přechodu do online prostoru i pozitivní cestou. Jak dále uvádí web Peníze, do konce ledna platí akce, při které každý klient banky, který nově začne využívat online bankovnictví George získá odměnu 500 korun. A nutno říct, že výhodný by měl být přechod do online prostoru i z jiných důvodů. Kromě vyššího pohodlí a úspory času má být totiž ověřování pomocí aplikace oproti SMS zprávám bezpečnější, dodává server Měšec.

Na závěr zmiňme, že Česká spořitelna zdaleka není jediná, kdo s takovýmto zdražením přišel. Jak již dříve psaly Události247, ceny zvyšují i další české banky, přičemž u mnohých jsou poplatky skutečně astronomické. Třeba klienti UniCredit Bank za každou ověřovací SMS zaplatí 4 koruny. A Moneta Money Bank si za tuto službu účtuje dokonce 5 korun.

Využíváte aplikace online bankovnictví? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články