Máte účet u této známe banky? Zavedla nový brutální poplatek, kterému se vyhne málokdo

Mnohé banky v Česku si na své klienty ušily nové poplatky. Zjistěte, kolik jim budete muset platit.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Růst cen v poslední době nastává skutečně na všech frontách. Kromě potravin či energií zdražují také banky. Jak psaly Události247, týká se to nejrůznějších služeb, od zadávání platebních příkazů na pobočce až po zasílání papírových výpisů. Kromě toho však některé banky zavádí také další poplatek, který klienty nejspíš nepotěší. Pokud u některé z těchto bank máte účet, pak se na to připravte. Poplatku se jen tak nevyhnete.

Poplatek za přihlášení do internetového bankovnictví?

Některé banky se rozhodly zavést poplatky za potvrzovací SMS zprávu při používání internetového bankovnictví, píše web Měšec. Ty přitom při přihlašování se do internetového bankovnictví používá spousta lidí. Pokud se poplatku budete chtít vyhnout, nezbude vám než ověření přes SMS zprávu vyměnit za mobilní aplikaci.

iZdroj fotografie: Moneta Money Bank/ Creative Commons / CC-BY-SA
Moneta zavedla za zasílání potvrzovací SMS zprávy poplatek 5 korun

A jak vysoký poplatek banky za tento úkon chtějí? Například ČSOB či Česká spořitelna si za každou ověřovací SMS účtují 2,5 koruny. Ještě víc, 4 koruny chce za tuto službu od listopadu UniCredit Bank a vůbec nejdražší je v tomto směru Moneta, která si účtuje 5 korun za každou SMS zprávu. Naopak banky jako Komerční banka, mBank, Air Bank či Raiffeisenbank zatím nechávají službu bez poplatku, vyplývá z webu Peníze.

Proč banky poplatky zvyšují?

Hlavní motivací je podle všeho snaha přimět klienty k používání mobilních aplikací namísto zastaralého ověřování přes SMS zprávy. Přístup přes aplikace má být podle bank bezpečnější a méně rizikový. „Od ověřování přes SMS se obecně ustupuje. V případě bank je to pochopitelný krok. Banky totiž chtějí zajistit co nejbezpečnější cestu k potvrzování plateb a přihlašování svých klientů,“ řekl pro web iDnes Martin Bareš z IT společnosti Trask.

Další velká banka si na nás ušila nesmyslné poplatky: Od 1. listopadu to všechno začne

Nastupující trend mobilních aplikací pak potvrzuje i fakt, že například v Česku nově vznikající Partners Banka internetové bankovnictví nabízet nebude vůbec. „Rozhodli jsme se internetové bankovnictví vůbec nenabízet, investujeme energii jen do tvorby mobilní aplikace,“ cituje šéfa banky Marka Ditze server Peníze.

Používáte pro přihlášení do své banky mobilní aplikaci? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články