Kdo projede kolem kamery na silnici a udělá jednu věc, dostane pokutu 100 000 Kč

Mnozí řidiči si to možná neuvědomují, ale radary společně s kamerami nesnímají pouze jejich rychlost, ale také je vyfotí. A to může být někdy pěkný problém.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

O tom, že kamery radarů mohou řidičům pěkně zavařit psaly Události247 již dříve. Maximální povolenou rychlost stačí překročit o pouhých pár kilometrů v hodině a řidičům už v případě zachycení radarem může hrozit mastná pokuta. Ne všichni si však možná uvědomují, že radar má v sobě zabudovaný i foťák. Stačí tak, když řidič projede kolem této kamery na silnici a udělá jednu věc, a už mu hrozí vysoká pokuta.              

Kamery nesnímají jen SZP

Obvykle kamery vyfotí projíždějící auto zepředu jako celek. Kromě poznávací značky tam tedy bývá vidět i řidič, který za volantem sedí. A právě na to doplatil německý řidič vozu Audi A3, který do kamery ukázal vztyčený prostředníček, píše web Autosalon.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Radary nesnímají pouze samotnou rychlost, ale s pomocí kamery dělají také obrazový záznam

Ačkoli v České republice takové chování obvykle k sankcím nevede, v Německu je situace zcela jiná. Zmíněnému řidiči, který vyjádřil své pocity prostředníčkem tak aktuálně hrozí pokuta až 4 tisíce eur, což je v přepočtu skoro 100 tisíc korun. A v případě, že by nechtěl sankci zaplatit by pak také mohl za tento přestupek jít na 3 měsíce do vězení, uvádí web Autosalon.

Podobná situace se stala již v minulosti

Web Novinky například připomíná případ německého řidiče, který před 4 lety za totožný přestupek musel zaplatit 1500 eur. A aby toho nebylo málo, v Německu se netrestá jen zmíněný vztyčený prostředníček. Třeba za kruhy palcem a ukazováčkem si mohou motoristé vysloužit pokutu 675 eur. A pokud by do kamery řidič zamával policistovi rukama před obličejem, pak ho to může stát až 1000 eur, dodává server Autosalon.

Pokud by si však řidiči mysleli, že když si nemohou ulevit gestem, učiní tak alespoň peprnou nedávnou, pak jsou na omylu. I slovní agrese za volantem se v Německu trestá. Podle webu Autosalon se třeba nadávka „krávo blbá“ trestá pokutou 300 eur. Za „ty idiote“ by řidiči mohl dostat trest ve výši až 750 eur. A vůbec nejvíc, 5500 eur by mohli němčení policisté udělit tomu, kdo by za volantem vyslovil nadávku „ty blbče v uniformě“.

Věděli jste, že v Německu existují za popsané přestupky takto přísné tresty? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články