Kdo si v obchodě koupí tuhle potravinu, na toho zavolají policii. Stačí jeden špatný nákup a dostanete mastnou pokutu

Nedovedete si představit, při jaké situaci byste se mohli dostat  při nakupování do problémů s policií? Může se to stát překvapivě snadno. Na tohle si dejte velký pozor.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Asi nikoho by nepřekvapilo, kdyby prodavači v obchodě zavolali policii na toho, kdo nějaké zboží ukradne a nezaplatí. Že by ale pokuta hrozila i v situacích, kdy lidé za nákup řádně zaplatí? Pokud vám to připadá jako nesmysl, pak jste na omylu. I takovéto případy se mohou stát. Zjistěte, v jakém obchodě oplétačky s policií hrozí.

Na tohle si při nakupování v Polsku dejte pozor

O tom, že Češi jezdí za levnějšími nákupy do Polska psaly Události247 již dříve. Není se ostatně čemu divit, ušetřit zde lze klidně i stovky korun na jediném nákupu. Věděli jste ale, že při koupi některých potravin vám zde může hrozit nepříjemný problém? Dejte si na to pozor. Stačí jeden špatný nákup a už se vezete.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Riziko oplétaček s policí hrozí v prodejnách obchodu Biedronka

Jedná se o zeleninové natě. Ty totiž někteří lidé například z kedluben, mrkví či květáku odtrhávali, aby pak zelenina na váze byla lehčí, a tedy stála méně peněz. S tím je ale konec. Jak totiž píše web PrahaIN, například v obchodech Biedronka dostali zaměstnanci pokyn, aby v případě, že takové chování zákazníků uvidí, zavolali policii. A dostat mohou i pokutu. Podle všeho se totiž jedná o poškozování cizí věci, a tedy přestupek, což pro web PrahaIN potvrdili také 2 čeští advokáti.

Do problémů se můžete dostat i v českém obchodě

V souvislosti se zeleninovou natí se sice ani tak neřešila váha zboží, ale spíš jeho poškozování. Mnozí lidé si totiž z obchodů odnášeli zeleninové natě kvůli krmení svých domácích mazlíčků. Zatímco někteří ale pouze brali již odpadnuté listy, jiní je ze zeleniny klidně otrhali. To však může způsobit rychlejší vadnutí, a tedy celkové poškození a znehodnocení zboží. A tak se v některých obchodech rozhodli proti tomuto nešvaru zakročit.

iZdroj fotografie: Øyvind Holmstad/ Creative Commons / CC-BY-SA
Lidé si zeleninovou nať rádi brali například pro svá zvířata

Jak loni informoval server PrahaIN, v prodejnách Lidlu již je tato praktika zakázaná. „Důvodem bylo, že zákazníci natě v prodejnách otrhávali, čímž zelenina ztrácela svou výživu a rychleji usychala,“ uvedl pro server PrahaIN mluvčí Lidlu Tomáš Myler. Pokud se tedy nechcete dostat do nepříjemných sporů se zaměstnanci obchodu, raději se sběru natí vyhněte obloukem. Tedy alespoň v Lidlu.

Věděli jste o tom, že brát si zeleninovou nať může být problém? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články