Pozor: Komu přišla tahle SMS zpráva, tomu během chvíle vybílí celý bankovní účet. Hrozí to i vám?

Podvodníci mají nový trik, na který lákají nic netušící Čechy. Když si nedáte pozor, můžete přijít o veškeré své úspory.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Podvodníci neustávají ve svých snahách oklamat Čechy a obrat je o peníze ani v letošním roce. V poslední době se rozmohla nová vlna podvodných SMS zpráv, které se tváří jako oficiální státní komunikace. Ve skutečnosti jsou ale falešné. Zjistěte, na jaký státní úřad podvodníci útočí tentokrát, ať jim také nenaletíte.

Podvodné SMS zprávy nejsou žádná novinka

Události247 již dříve informovaly o několika podvodech, jež se v českém prostředí objevily. Podvodníci se vydávali například za pracovníky úřadu práce, a lákali lidi na štědrý příspěvek na bydlení. Anebo vytvořili falešný Živnostenský portál, pomocí kterého se snažili získat peníze od začínajících podnikatelů.

Pozor: Komu přijde tato nenápadná SMS zpráva bude mít do 1 minuty vyluxovaný celý bankovní účet

Aktuálně Čechům podvodníci ve velkém rozesílají SMS zprávy, v nichž je lákají na vrácení daní, upozorňují na chyby v daňovém výkazu, vyžadují zaplacení údajných dluhů nebo slibují odměny, píše web Podnikatel. Vše se přitom na první pohled tváří jako oficiální zpráva ze státního úřadu. Její otevření se ale nevyplácí. Lidem, kterým tato SMS zpráva přišla a oni trik neprokouknou, mohou podvodníci během chvíle vybílit celý bankovní účet.

Jak podvod probíhá?

V SMS zprávách jsou umístěny odkazy, které nic netušící lidi po rozkliknutí přesměrují na web, který se tváří jako Portál občana. Ve skutečnosti se však jedná jen o podvodnou stránku, která státní server napodobuje. Poznat se to dá naštěstí velmi snadno, s to podle URL adresy, dodává server Podnikatel.  

iZdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
Naletět podvodníkům může být velmi snadné

Poté, co se člověk pokusí přihlásit na podvodném portálu pomocí bankovní identity, objeví se falešné přihlašovací stránky bank. „Zadáním přihlašovacích údajů předá své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví podvodníkům,“ varuje Portál občana. A pak už mají podvodníci dveře k bankovnímu účtu oběti otevřené. Pokud tedy takováto SMS zpráva přijde i vám, v žádném případě na ni nijak nereagujte a raději ji okamžitě smažte.

Přišla vám někdy podvodná SMS zpráva? Napište nám o svých zkušenostech do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články