Koupili jste někdy něco v tomhle obchodě? Hrozí, že přijdete o více než 80 000 Kč

Mnozí zákazníci jednoho z oblíbených internetových obchodů si stěžují, že přišli o velké sumy peněz.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

O tom, že na internetu existuje velké množství problémových e-shopů, psaly Události247 již v minulosti. Zatímco některé objednané a zaplacené zboží vůbec nedodají, jinde nastane problém až v případě, když chcete zboží reklamovat. Aktuálně se objevily informace o tom, že rizikové je i nakupování na oblíbeném e-shopu Temu. Mnozí lidé, kteří si v tomto online obchodě nakoupili, totiž přišli o nemalé částky peněz.

Proč si dát na nakupování v tomto obchodě pozor

O tom, že nakupování v obchodě Temu má určitá rizika psaly Události247 již dříve. Mnozí odborníci varovali zejména před používáním mobilní aplikace. Důvodem bylo shromažďování dat o uživatelích a následné nejasné nakládání s nimi. Aktuálně se jedná snad o ještě závažnější problém, při němž mnozí nakupující přišli o své peníze. Pokud jste si v tomto obchodě také něco koupili, buďte obezřetní a raději si zkontrolujte svůj bankovní účet.

Nakupujete v tomto známém obchodě? Hrozí vám nebezpečí obrovských rozměrů, o kterém moc lidí neví

Jak píše web TN, několik zákazníků e-shopu Temu se stalo obětmi neoprávněného strhávání peněz z jejich bankovních účtů. Rozhodně přitom nešlo o zanedbatelné částky. Například zákazníkovi Filipu Krausovi se 2 týdny po nákupu z účtu nečekaně strhlo více než 80 tisíc korun. Pro TN řekl, že to stalo zhruba ve dvě ráno. Údajně mu přišla notifikace o platbě. A to i přesto, že žádnou nerealizoval.

Některým se peníze strhly víckrát

V jiných případech docházelo po nákupu v obchodě Temu ke strhávání menších částek, ale zato opakovaně. TN dále píše o zákazníci Janě, které se při třetí objednávce ze zmíněného obchodu začalo z bankovního účtu strhávat pár euro. Následovala transakce v hodnotě 300 eur, informuje dále server.

iZdroj fotografie: Depositphotos
E-shop Temu láká především na extrémně nízké ceny

Aby toho nebylo málo, problém se podle všeho netýká zdaleka jen Čechů. Na podobné stížnosti lze narazit i na Slovensku. Jednalo se o různé částky od jednotek až po desítky eur, což je v přepočtu i více než tisíc korun. Informoval o tom například slovenský web TVnoviny, který přišel s výpovědí zákaznice Terezy.

Obchod se nicméně odvolává na to, že na jeho straně by žádný problém být neměl. Podle vyjádření e-shopu je nakupování na platformě bezpečné díky šifrovaným platebním odkazům a vícefaktorovému ověřování. I tak se však vyplatí mít se na pozoru, a to jak při samotném nákupu, tak i dalších aktivitách na webu či v aplikaci obchodu.

Nakupujete na e-shopu Temu? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články