Koupili jste si jednu z těchto 7 potravin? V obchodě vám za to dají peníze na ruku. Kdo se neozve, ten nic nedostane

Potraviny jsou čím dál dražší a proto bychom očekávali, že za své peníze dostaneme kvalitní zboží. Ne vždy je to však pravda.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Nákup potravin je pro mnohé z nás běžnou součástí každodenního života. V poslední době se však množí případy, kdy některé obchody zákazníkům prodávají i zkažené zboží. Na Událostech247 jsme psali například o prodejně v Prostějově, která zákazníkům prodávala zkažené uzeniny. Kontrola tam odhalila hned tři nebezpečné druhy.

Problém je u řady potravin

Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce varovali před výrobkem Selské cigáro, Salám šunkový zauzený a Krůtí šunka standardní. Uvedené uzeniny totiž silně zapáchaly po kažení. Upozornili jsme i na to, že v prodejně v Pardubicích prodávali tamní prodejci trvanlivý salám Vysočina, na jehož povrchu se vyskytovala plíseň viditelná pouhým okem. Na obalu navíc nebyla uvedena šarže, ani datum spotřeby. Obchody teď navíc musí z prodeje stahovat další závadné potraviny.

Inspektoři na Pardubicku našli plesnivý salám Vysočina, který byl volně v prodeji. Lidé by ho neměli konzumovat

Z prodeje v obchodní síti Albert byl například stažen produkt A.W.OL.TVARŮŽKY VĚNEČKY 125g, s datem spotřeby 29.12.2023, od dodavatele A. W. SPOL. S R. O., a to na základě možného výskytu plísně. Albert o tom informuje na svém webu. Kromě tvarůžků Albert stahuje z prodeje také produkt Pitharta červená x 8ks s šarží L5005 a 5101 na základě negativních výsledků laboratorního vyšetření. 

Pozor také na sýr a sušené meruňky

Státní veterinární správa upozorňuje spotřebitele, že se na českém trhu prodával francouzský sýr Morbier, který obsahuje bakterie Escherichia coli. Na český trh se dostalo necelých 50kg výrobku. Jde o šarže vyrobené do 11. 10. 2023. Tesco stáhlo z prodeje Pick Uherský salám v dárkovém obalu 400g, s datem spotřeby do 18.02.2024. Salám údajně nesplnil požadavky na nezávadnost potravin a mohl by být napaden plísní. Pro možný výskyt škůdců stahuje Tesco také meruňky sušené 200g s datem spotřeby 5/2024.

iZdroj fotografie: Kaufland ČR
Uvedenou šarži výrobku by lidé neměli v žádném případě konzumovat

Kaufland informoval o tom, že musel z prodeje stáhnout Husu mraženou 3000g s datem minimální trvanlivosti 30.09.2025, šarže 231330 od dodavatele Tranzit-Food Bromfifeldolgoo, protože hrozilo riziko salmonely. Billa zase z preventivních důvodů stahuje z prodeje výrobek BILLA PREMIUM TRUFFLE CHEESE 150 g s datem spotřeby 16.12.2023 a 6.01.2024 kvůli výskytu plísní. Obchody ve všech uvedených případech vracejí zákazníkům peníze. „Vracela jsem takto tu husu z Kauflandu, neštěstí jsme ji ještě nesnědli,“ řekla Událostem247 paní Eliška z Hodonína.

Našli jste doma jednu z uvedených potravin? Dejte nám vědět dole v komentářích, zda jste ji byli v obchodě vrátit

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články