Lidé, kteří udělají jednu věc, dostanou v práci přidáno až 9 000 Kč

Mnozí Češi se dost možná již brzy dočkají od svých zaměstnavatelů hezkého finančního přilepšení.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Čeští zaměstnanci nemají v poslední době lehký život. Alespoň co se financí týče. Ačkoli průměrná mzda v Česku čerstvě překročila neuvěřitelných 43 tisíc korun, reálně Češi chudnou, píše web iDnes. A to ne málo. Odborníci uvádí, že aktuálně lidé v práci dostávají reálnou mzdu srovnatelnou s rokem 2018. Některým pracovníkům se však blýská na lepší časy. Lidé, kteří udělají jednu věc, totiž dostanou v práci přidáno až zhruba 9 tisíc korun ročně.

Mít práci z domova a ještě dostat přidáno

Tak by se ve zkratce dal popsat přínos, který bude mít pro mnoho pracujících Čechů nová vyhláška Ministerstva práce a sociálních věcí. Již od října by zaměstnanci, jež budou pracovat v režimu home office mohli dostávat finanční náhrady za své výdaje. Konkrétně by lidé, kteří práci vykonávají z domova, měli mít nárok na fixní částku 4,60 korun za každou takto odpracovanou hodinu, což by představovalo 36,8 korun za plný pracovní den, píše web Echo24.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Z domova často pracují především lidé, kteří ke svému povolání potřebují pouze počítač

Částka by měla zahrnovat náklady na vodu, elektřinu, plyn, teplo či svoz odpadu. „Jednou z možností, jak nově při práci na dálku náklady nahrazovat, je vyplácet zaměstnanci paušální částku, která reprezentuje veškeré náklady, které by zaměstnanci při práci na dálku v uvedeném smyslu mohly vzniknout,“ cituje podklady k vyhlášce server CNN Prima News.

Ročně si lidé přijdou až na tisíce korun navíc

Ačkoli pár korun za hodinu se mnohým může zdát jako malicherná částka, při propočtu na celoroční výdělek už to tak malá suma není. Pro příklad lze uvést číslo pro letošní rok. Ten má rovných 250 pracovních dní, jak psaly Událosit247. Za předpokladu, že by tedy člověk pracoval pouze z domova, mohl by si přijít na bonus 9 200 korun. A to rozhodně není málo peněz.

Mnohým lidem zvyklým na každodenní docházení do kanceláře přijde nepředstavitelné, že by pracovali pouze z domova. V dnešní době však tuto možnost již řada zaměstnavatelů umožňuje. A stávají se i případy, kdy je režim home office dokonce nevyhnutelný. Důvodem přitom nemusí být jen velká vzdálenost, ale třeba také pandemie, kterou mají mnozí ještě v živé paměti. Kvůli restriktivním opatřením tehdy lidé museli dlouhé měsíce vykonávat své zaměstnání z domova, aniž by měli možnost volby.

Preferujete pracovat v režimu home office, nebo raději docházíte do kanceláře? Napište nám o tom do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články