Máte doma jeden z těchto starých telefonů? V žádném případě je nevyhazujte, dostanete za ně pohádkové peníze

Zbavujete se starého telefonu? Zjistěte, kde za něj dostanete nejvíc peněz.

i Zdroj fotografie: Nicoc1amour / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Mobilní telefon je spotřební zboží, které v dnešní době lidem vydrží často jen pár let. Podle webu Mobilmania je celosvětově průměrná doba výměny telefonů 3,6 let. Co ale dělat se starým mobilem? Pokud vám jen leží v šuplíku pro případ, že byste ho náhodou někdy v budoucnu potřebovali, máme pro vás lepší využití. V některých případech za něj můžete dostat pohádkové peníze.

Bonus za prodej starých telefonů nabízí řada operátorů

O tom, že velmi staré či kultovní modely mobilních telefonů mohou dosáhnout velké hodnoty psaly Události247 již dříve. To však není zdaleka jediný případ, kdy lze na prodeji svého starého zařízení vydělat. Staré telefony totiž lidé často nemění ani tak z důvodu nefunkčnosti, ale jednoduše proto, že zatoužili po novém, modernějším a výkonnějším modelu. A v takovém případě, tedy když je starý telefon stále funkční mohou lidé využít nabídky mobilních operátorů, kteří za starý mobil nabízí nemalé peníze.

Máte doma starý mobil? V žádném případě ho nevyhazujte, tyhle firmy vám za něj dají na ruku i přes 10 000 Kč

Jak píše web Chip, tuto službu nabízí například O2 ve spolupráci s obchodem Mobil Pohotovost. Kromě ceny za vykoupený mobil zde mohou lidé získat také bonus na nákup nového telefonu. Ten se pak odvíjí od konkrétního modelu, o který máte zájem. Pokud byste chtěli například vyměnit iPhone14 za iPhone15, dostanete za starý telefon výkupní cenu 11 700 korun a k tomu bonus na nový mobil 2 500 korun, vyplývá z webu O2.

O2 však zdaleka není jediný, kdo takovouto službu nabízí. Prodat starý mobil a nechat si tak přispět na nový mohou lidé také třeba v internetovém obchodě Alza či u operátora Vodafone, který nabízí slevu na nákup nových telefonů až do výše 4 tisíc korun. Pokud tedy starý telefon máte, rozhodně ho jen tak nevyhazujte či neukládejte do šuplíku.

Na prodeji můžete vydělat i víc

Možnost výkupu operátorů je sice lákavá, je to ale ta nejvýhodnější? Podle všeho ne vždy. Jak totiž píše web Chip, v případě, že se rozhodnete mobil prodat na vlastní pěst na bazarových portálech typu Bazoš či Marketplace, můžete na tom vydělat výrazně víc peněz, než kolik byste dostali od operátora.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Za starý telefon můžete získat pěkné peníze

Například 3 roky starý telefon Samsung Galaxy S21 s úložištěm 128 GB se podle serveru Chip vykupuje za 4400 korun. Avšak na inzertních portálech se ceny pohybují řádově okolo 6 až 9 tisíc korun, což je opravdu velký rozdíl. „Výkup by se vám vyplatil tak pouze v případě, že byste si chtěli koupit některý z nových modelů S24,“ dodává web Chip. Pakliže se tedy nějaký ze starých telefonů rozhodnete prodávat, dobře si zjistěte, kde za něj dostanete nejvíc peněz.

Věděli jste o možnosti výkupu starých telefonů? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články