Máte na autě tuhle registrační značku? Policie si na vás pořádně došlápne: Pokuta až 10 000 Kč a zákaz řízení na 1 rok

Vlastním očím nevěřili policisté, kteří nedávno zastavili na Chrudimsku auto s opravdu neobvyklou registrační značkou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Místo klasické SPZ mělo vozidlo na značce nápis ARITA DIRI. To však ještě zdaleka nebylo všechno. Auto řídila žena, kterou policisté vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Když jim je ukázala, nestačili se divit. Šlo totiž o plastové kartičky, které sotva připomínaly občanský a řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla blíže neurčené země vydání. Psal o tom web Týdeník Policie.

Žena neměla platné doklady

Jediným platným dokladem, který měla řidička u sebe, bylo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Údaje z ostatních předložených dokladů neprocházely žádnými evidencemi, píše dále web. „Díky datu narození a VINku vozidla policisté nakonec řidičku a majitelku vozidla ztotožnili. Pětatřicetiletá žena nakonec uvedla, že se se svým skutečným jménem a příjmením v současné době již neztotožňuje a nepoužívá ho,“ popsala webu Forum24 policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Žena měla na autě neplatnou registrační značku

Policisté tedy ženě neplatný řidičák a napodobeninu SPZ odebrali a zakázali jí další jízdu. Hrozí jí pokuta až 10 tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok. Je možné, že neobvyklá řidička patří do skupinky lidí, kteří se označují Legitimní věřitelé České republiky, nebo do jiného podobného spolku. Spolek Legitimní věřitelé nevěří na Českou republiku a obchází úřady, kde zaměstnancům jeho členové oznamují, že vše je jejich.

Manipulace s SPZ přinese tučnou pokutu

Členové spolku Legitimní věřitele České republiky zablokovali například neveřejné vazební jednání Krajského soudu v Hradci Králové, kde poukázali na to, že předseda senátu a justiční stráž jsou vůči takovému chování téměř bezmocní. Proti dvacítce lidí, která i přes výzvy odmítala opustit jednací síň a neustále přednášela své požadavky, nakonec musela zakročit přivolaná policie. Jednání však vyhodnotila pouze jako přestupek, píše web Seznam Zprávy. Členové skupiny tvrdí, že Československo nezaniklo, a dožadují se jeho majetků. 

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Změna znaku Evropské unie na registrační značce může řidiče přijít pěkně draho

O tom, že měnit registrační značky na autě se nevyplácí, jsme už informovali. Klasické modro-bílé SPZ totiž už některým majitelům aut nestačí a zdobí si je po svém. Modrý proužek s označením Evropské unie se jim třeba nelíbí a jeho barvu mění většinou na černou, nebo překrývají symboliku EU různými variantami nálepek. Za tento přestupek hrozí řidiči ve správním řízení sankce pět až deset tisíc korun a dále šest až 12 měsíců zákaz řízení.

Myslíte si, že by řidiči měli mít právo změnit znaky na registrační značce svého vozu? Váš názor nám řekněte dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články