Máte nainstalovanou tuto aplikaci? Telefon s ní prodáte klidně za 500 000 Kč

Twitter má nové logo a místo ptáčka používá písmeno X. Pokud máte iPhone, můžete díky tomu vydělat statisíce korun.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Lidé si musí zvykat na nový symbol sociální sítě Twitter. Místo dosavadního modrého ptáčka je to nově bílé X na černé ploše. Psal o tom web iDnes. Název profilového účtu zůstává ve formátu „@twitter“, ale modrý ptáček po aktualizaci stránky zmizel. Na jeho místě se teď nově objevuje písmeno X.

Lidé umí vydělat na všem

Původní logo Twitteru bylo navrženo v roce 2012 tříčlenným týmem. „Logo bylo navrženo tak, aby bylo jednoduché, vyvážené a čitelné i ve velmi malých velikostech,“ tweetoval jeden z jeho designérů Martin Grasser. Musk už loni v říjnu uvedl, že „koupě Twitteru je akcelerátorem k vytvoření aplikace X“. Jeho raketová společnost Space Exploration Technologies Corp. je známá jako Space X, připomíná iDnes. V roce 1999 Musk založil startup s názvem X.com.

iZdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
Lidé prodávají své telefony s aplikací s původním logem a názvem Twitter za astronomické částky

Změna názvu Twitteru na X se projevila také v aktualizacích v obchodech s mobilními aplikacemi, kde změnila logo i název. Jak upozornil web Svět hardware,  někteří lidé se na tom rozhodli vydělat. Vytušili, že brzká vzácnost nainstalované aplikace Twitteru na telefonech jim může vydělat pěkné peníze. Začali proto telefony s původní aplikací prodávat za podstatně vyšší částky, než jaká je jejich běžná cena. Například na prodejním portálu eBay se prodává iPhone 14 s původním logem Twitteru za téměř 9000 euro, tedy asi 214 tisíc korun.

Jak můžete mít původní logo zadarmo

Jsou zde však ještě mnohem odvážnější inzeráty. Je tam například iPhone 11 Pro Max, který běžně vyjde na 200-250 dolarů. Prodejce z něj však chce 25 tisíc dolarů, tedy 550 tisíc korun. To už je ale extrém. Otázkou však je, kolik z těchto obchodů skutečně proběhne, protože hodně z nich je staženo kvůli „chybě v popisu aukce“, píše web Svět Hardware. „To jsou teda hrozný cifry, co za to ti prodejci chtějí. Já bych za to tolik peněz nikdy nedal, protože časem se podle mě ten přístroj stejně aktualizuje a logo bude fuč,“ řekl Událostem247 Jirka Boura z Litomyšle.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Ikonu aplikace Twitter jde na iPhonech změnit na původní

Návod, jak ušetřit peníze a i přesto mít v iPhonu Twitter s původním logem, přinesl web Mobilmania. Stačí změnit ikonu aplikace, stáhnout si do iPhonu původní ikonku Twitteru a následně přejít do aplikace Zkratky. Tam si zvolte nastavení nové zkratky, ke které přidáte jen jednoduchý příkaz – Otevřít aplikaci.

Na další obrazovce vyberete aplikaci, u které chcete změnit ikonu, tedy aplikaci X. Aby byl zachován i správný název, zkratku si pojmenujte jako „Twitter“. Pak už stačí přejít do nastavení zkratky, kde zvolíte položku Přidat na plochu. V náhledu bude univerzální ikona aplikace, kterou nahradíte za dříve staženou původní ikonku Twitteru, dodává web.

Máte v telefonu nainstalovanou aplikaci Twitter, respektive X? Dejte nám to vědět v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články