Máte tuhle platební kartu v peněžence? Ještě v roce 2023 přestane fungovat. Ze dne na den s ní jednoduše nezaplatíte

Platební karta je v dnešní době pro většinu Čechů zcela nezbytnou denní potřebou. Mnozí lidé s sebou navíc peníze fyzicky ani nenosí.

i Zdroj fotografie: U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class LaTunya Howard / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V České republice letos končí všechny platební karty od celosvětově známé finanční společnosti. Majitelům těchto karet se tak brzy může stát, že už s nimi ze dne na den nezaplatí, jak jsme na Událostech247 informovali. Své působení v Česku se totiž rozhodla ukončit společnost American Express. Karty od ní si přitom oblíbili hlavně cestovatelé.

Češi se společnosti American Express nevyplatí

Společnost už klientům rozesílá výpovědi smluv. České zastoupení American Express je v dopisech informuje, že ukončí firemní program a veškeré navázané produkty k 15. prosinci 2023. „Měníme způsob naší podnikatelské činnosti. Nově již nebudeme nabízet firemní produkty zákazníkům v České republice,“ cituje obsah dopisů web Peníze. „Tato informace je předávána klientům přímo a není tedy uvedena na našem webu,“ vysvětluje firma to, že na internetu dál nabízí všechny dosavadní produkty a neinformuje o chystaném konci.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Platební karty od společnosti American Express přestanou Čechům ještě letos fungovat

V Česku se American Express v posledních letech zaměřil na vydávání firemních karet, jejichž prostřednictvím manažeři platili hotely, letenky, pronájem aut v zahraničí a podobně. Karty společnost nabízela také jako součást balíčku dalších služeb od pojištění až po nonstop asistenci při zařizování široké škály potřeb klientů při byznysových cestách do ciziny. Končí také Účet služebních cest, popisuje web Peníze. „Já jsem o téhle společnosti slyšel jen letmo, konkrétně jsem se nezajímal,“ řekl Událostem247 pan Patrik z Olomouce.

Kde si o kartu můžete požádat

Podle výkonného ředitele Sdružení pro bankovní karty Romana Kotlána, American Express sdružení o odchodu z Česka zatím neinformoval. „Můžu jen spekulovat, že důvodem je nedostatečná velikost českého trhu, aby se na něm firmě vyplatilo pokračovat v dosavadní činnnosti,“ uvedl pro web Peníze Kotlán, který poukazuje na to, že s rozvojem technologií a snadným ovládání aplikací se čím dál víc vrcholových manažerů obejde bez doplňkových služeb, které jim na cestách zajišťoval právě American Express. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Češi hojně využívají metodu platby kartou

Velkým, nadnárodním, či jinak pro AmEx atraktivním zákazníkům, však firma v Česku platební karty nadále vydávat bude. Vydavatel karet se tak zbavuje především pro něj nerentabilních zákazníků. To je prý drtivá většina tuzemských firemních klientů, píše web Měšec. Pokud budete pro American Express dostatečně atraktivní, můžete si požádat o jejich American Express EUR Card. Musíte však kontaktovat přímo American Express a domluvit se na individuálních podmínkách vydání karty.

Slyšeli jste někdy o zmíněné platební kartě? Řekněte nám to dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články