Všechny tyhle platební karty letos končí. Ze dne na den s nimi nezaplatíte

Majitelé platebních karet od jednoho z celosvětově známých vydavatelů čekají nemilé změny. Karty od této společnosti totiž v Česku skončí.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Kreditní karta je v dnešní době pro většinu Čechů zcela běžným prostředkem, jak platí své útraty. Mnozí lidé už u sebe často ani hotovost nemají a bez karty by tak byli nahraní. O to víc by měli tito lidé zpozornět. Letos totiž v Česku končí všechny platební karty od celosvětově známé finanční společnosti. Majitelům těchto karet se tak brzy může stát, že už s nimi ze dne na den nezaplatí.  

Tyto karty vás jednoho dne nechají ve štychu

Své aktivity v České republice se rozhodla ukončit společnost American Express. Karty od ní si přitom oblíbili hlavně cestovatelé. Hojně její služby využívali také například manažeři, kteří firemními kartami od American Express platili na svých služebních cestách letenky, hotely a další výdaje. Firma se ale rozhodla, že Češi už zkrátka nebudou její karty moci využívat. Svým klientům tak nyní hromadně rozesílá výpovědi smluv, aniž by se na to mohli lidé jakkoli připravit.

iZdroj fotografie: Krajská hospodářská komora MSK
Platba kartou je pro mnoho lidí dnes zcela běžným způsobem, jak v obchodech zaplatit

Konec přitom nastane velmi brzy. Jak totiž České zastoupení firmy ve svých dopisech uvádí, firemní program a s tím spojené produkty v Česku skončí už 15. prosince. Kdo si do té doby nezajistí náhradní kartu, bude mít smůlu. Pár týdnů před koncem roku totiž budou všechny karty zablokovány. Skončí pak rovněž takzvané cestovní účty, které lidé využívali především k platbám a přehledům o cestovních výdajích.

Firma se tváří, jako by se nic nedělo

Na svém webu totiž American Express stále zobrazuje své produkty, aniž by upozorňoval na blížící se plánovaný konec. Tato informace je předávána klientům přímo a není tedy uvedena na našich webových stránkách,“ cituje web Peníze vysvětlení společnosti.

Blíží se konec fungování oblíbených platebních karet. Banka vám ale nic neřekne. Prostě s ní ze dne na den nezaplatíte

Jasné příčiny svého konce v Česku firma neuvedla. Z vyjádření, které webu Měšec poskytla viceprezidentka pro firemní záležitosti a komunikaci pro Evropu, Střední Východ a Afriku Katie Robson nicméně vyplývá, že důvodem je zefektivnění provozu společnosti a s tím spojená změna způsobů fungování v některých evropských zemích.

To potvrzuje také výkonný ředitel Sdružení pro bankovní karty Roman Kotlán. „Můžu jen spekulovat, že důvodem je nedostatečná velikost českého trhu, aby se na něm firmě vyplatilo pokračovat v dosavadní činnosti. Stejný krok už dříve učinila společnost Diners Club,“ uvedl pro web Peníze. Ať je ale důvod jakýkoli, lidé už si s kartami zkrátka nezaplatí. Podobně jako již brzy s kartami Maestro a VPay, jejichž fungování také brzy skončí, jak nedávno informovaly Události247.

Zdroj: Peníze, Měšec

Od jaké společnosti je vaše platební karta? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články