Nafta za skoro 20 korun za litr: Řidiči objevili čerpací stanice se starými cenami

Ceny benzinu a nafty jsou opět na příznivých číslech. Pokud řidiči pečlivě vybírají, na kterých pumpách tankují, mohou pohonné hmoty nakupovat za opravdu nízké částky.

i Zdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V aktuálním ekonomickém prostředí se ceny pohonných hmot mění jako na houpačce. Mnozí řidiči si tak v posledních letech nejednou zoufali nad tím, kolik musí za litr nafty či benzinu zaplatit. Avšak zdá se, že v současné době mají spíše důvod k radosti. Naftu lze totiž natankovat i za skoro 20 korun za litr. Někteří řidiči tak mohou mít pocit, jakoby objevili čerpací stanice se starými cenami.

Motoristy čekají příznivé časy

Ačkoli některé predikce předpovídají na léto spíše zdražení, jiné jsou o poznání optimističtější. Podle webu Newstream se totiž v poslední době ceny na některých pumpách pohybovaly i pod 30 korunami za litr. Naftu bylo například možné pořídit už za 29,90 koruny. Tento trend byl patrný zejména v květnu, kdy šly ceny skutečně rapidně dolů.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ceny na různých čerpacích stanicích se mohou lišit i podle toho, jestli se pumpa nachází u dálnice či v menší obci

Důvodem podle ekonoma Lukáše Kovandy bylo, že do Evropské unie stále proudí ruská ropa. „Do EU se dokonce přes třetí země, takzvané „pračky špinavé ruské ropy“, dostává ruská motorová nafta, která je však rafinována mimo Rusko, například v Číně, Singapuru, Spojených arabských emirátech či v Turecku nebo Indii, takže formálně jde o ne-ruskou naftu,“ napsal v květnu ekonom Lukáš Kovanda ve svém článku na webu Newstream.

Pomoci mohou i jiné vychytávky

Řada řidičů zjistila, že k nižším cenám mohou dopomoci i vlastním úsilím. Vyplatí se například pečlivý výběr čerpací stanice, na které se řidiči rozhodnou tankovat. Rozdíly cen benzinek u dálnic a v menších obcích mohou být třeba i 7 korun, jak dříve upozornil web Deník. Někdy však mohou být nižší ceny i důsledkem kvality paliva, na což by si řidiči měli rovněž dávat pozor.

U čerpacích stanic se dají ušetřit desítky korun za jediné natankování. Benzínky to ale zákazníkům neřeknou

Zjistit, kde v okolí lze natankovat nejvýhodněji, mohou lidé i pomocí různých aplikací nebo webových stránek, které porovnávají ceny paliva na čerpacích stanicích. Mezi další užitečné tipy lze zařadit rovněž věrnostní a slevové karty, které čerpací stanice svým zákazníkům nabízí. Jak informovaly Události247, na jednom natankování tak lidé mohou ušetřit i několik desítek korun, což se vzhledem k současné ekonomické situaci skutečně vyplatí.

Za jakou cenu aktuálně tankujete? Podělte se s námi v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články