Nakoupili jste někdy v Albertu, nebo Coopu? Možná vám hrozí problém nevídaných rozměrů a ani o tom nevíte

V oblíbených obchodních řetězcích se aktuálně objevily rizikové potraviny. Zjistěte, o co jde, a pokud je máte doma, určitě je nejezte.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Události247 pravidelně informují o rizikových potravinách, jež jsou kvůli své závadnosti stahovány z prodeje. Nedávno se například jednalo o produkty z obchodních řetězců Billa a Kaufland. Aktuálně se nebezpečné potraviny objevily i v Albertu a Coopu. Pokud jste si je tam nakoupili i vy, dost možná vám hrozí velké problémy a raději se tedy produktů rychle zbavte.

Albert už měl problémy dříve

Jak psaly Události247, Albert musel nedávno stahovat sušenky ALB Cookies nougatelli. Důvodem byl potenciální výskyt cizích těles. Nyní se musí řetězec vypořádat s další nepříjemností. Konkrétně se jedná o Kuřecí hřbety na polévku s datem spotřeby 15. února 2024 a číslem šarže L42245033, jak píše web Kupi.

Chodíte nakupovat do Billy nebo Kauflandu? Pokud jste si tam koupili tuhle oblíbenou potravinu, hrozí vám obrovské nebezpečí

Tento produkt, jehož dodavatelem je firma RABBIT Trhový Štěpánov a.s., neprošel testovacími zkouškami v laboratořích. Ačkoli datum spotřeby již uplynulo, mnozí lidé, jež si hřbety nakoupili je dost možná zamrazili na pozdější časy. Pokud mezi ně patříte, raději produkt okamžitě zaneste na prodejnu Albert, kde vám vrátí peníze. „Žádáme zákazníky, kteří tento výrobek doma zamrazili, aby jej nekonzumovali,“ upozorňuje řetězec na svém webu.

Nakoupili jste si tyto potraviny i vy?

Další potravina, jež neprošla náročnými zkouškami kvality pochází z řetězce Coop Jednota. Zde je navíc problém ještě větší, neboť se jedná o potravinu určenou speciálně dětem. Konkrétně jde o 120gramovou dětskou přesnídávku s příchutí jahody, píše web Kupi. Zda náhodou nebezpečnou přesnídávku nemáte doma i vy poznáte jednoduše. Musí se jednat o balení šarže L280723 16:04 a datem minimální trvanlivosti 20. září 2024.

iZdroj fotografie: Sanjorgepinho/ Creative Commons / CC-BY-SA
V Coopu se objevila nebezpečná dětská přesnídávka

A jaký je vlastně důvod stažení tohoto výrobku? Kontroloři v přesnídávce objevili nadměrné množství mykotoxinu Patulin. To je přitom toxická látka, kterou produkují plísně a její konzumace může způsobit velké problémy. Jak píše web Bezpečnost potravin, přispět může k překrvení a krvácení, tvorbě vředů a dokonce se prokázaly i její karcinogenní účinky. V případě, že máte tento produkt doma, určitě jej tedy nejezte a rychle se ho zbavte.

Máte doma některé ze zmíněných produktů? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články