Billa, Albert i Makro: Pokud nakupujete v jednom z těchto obchodů, může vám hrozit průšvih. Tyhle potraviny musíte ihned vyhodit

Ne všechny potraviny, které si domů přineseme z obchodu, jsou v pořádku.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Události247 o záchytech závadného zboží informují pravidelně. Upozornili jsme například na nebezpečné kuřecí maso z Polska a Ukrajiny, které bylo promořené salmonelou. Psali jsme také o mletém vepřovém a hovězím mase od firmy Vocílka, které obsahovalo méně hovězího masa, než výrobce deklaroval na obalu. 

Maso už dávno není co bývalo

Psali jsme také o hovězí kližce, kterou mohli zákazníci koupit v prodejně Lidl v Brně. Když ji inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zkontrolovali, nestačili se divit. Potravina zapáchala po kažení a povrch masa byl lehce oslizlý s barevnými změnami. Mezi časté prohřešky prodejců patří také to, že prodávají šizené maso. Například v Bille v Havlíčkově Brodě našla inspekce vepřové a hovězí od firmy Vocílka, které obsahovalo méně hovězího masa, než bylo uvedeno na obalu.

Kupujete si maso v Bille? Zjistilo se, jak nás na něm sprostě okrádají. Tohle jsme radši ani nechtěli vědět

Při nákupech v Makru dejte pozor na Kuřecí stehna bez kosti a kůže mražená 2,5 kg, číslo šarže 24031102, s datem spotřeby do 14. 1. 2025, od dodavatele EU POULTRY. V mase totiž byla zjištěna bakterie rodu Salmonella. Pokud máte toto maso doma, můžete ho s účtenkou vrátit do 31. 3. 2024. To samé platí i pro Pivní salám značky Chodura od dodavatele Beskydské Uzeniny, a.s., s datem spotřeby 4. 3. 2024. Makro výrobek stahuje z preventivních důvodů kvůli možné kontaminaci plastem, což může vážně ohrozit lidské zdraví.

Nebezpečné sušenky se železem

Pokud máte rádi sladké, musíte zpozornět. Jak upozornil web Kupi, Billa totiž během krátké chvíle stahuje z prodeje své sušenky. Konkrétně jde o sušenky BILLA Premium Chocolate Chip Cookies fully coated 180 g, šarže 2334010, s datem spotřeby do 5. 12. 2024. Billa sušenky stahuje kvůli možnému výskytu kovových předmětů ve výrobku. Jedná se opět o výrobek od společnosti MERBA B.V, která se všem zákazníkům omlouvá. Uvedené sušenky nejezte a vraťte je na prodejnu Billa i bez účtenky.

iZdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
Zmíněné sušenky mohou lidé v obchodě vrátit a dostanou své peníze zpět

Své privátní sušenky s názvem ALB Cookies nougatelli z prodeje stahuje také Albert. Je to šarže 2334510, datum trvanlivosti 10. 12. 2024, od společnosti MERBA B.V. Ve výrobku se mohou vyskytovat cizí tělesa. Také tyto sušenky nejezte a vraťte je do prodejny Albert, kde vám vrátí peníze. „Tohle by se tedy určitě stávat nemělo,“ řekla Událostem247 paní Eva z Třebíče.

Co si o podobných zjištěných myslíte vy? Napište nám váš názor dolů do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články