Nakupovali jste tady? V známém obchodě se našly otřesné věci. „Už mě tam nikdy nikdo neuvidí,“ řekla zákaznice

Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce narazili na další obchod s potravinami, ve kterém se s hygienou moc nepárali.

i Zdroj fotografie: Infrogmation of New Orleans / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Většina z nás chodí na nákup potravin v domnění, že provozovny dodržují přísná hygienická pravidla. Někdy je však opak pravdou. Dokazuje to nedávná kontrola, při které se inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce nestačili divit. V jedné z provozoven sítě Rosa market totiž našli myší trus. Informovali o tom na svém webu.

ENAPO krachuje

Konkrétně se jednalo o provozovnu v obci Návsí, kde bylo poznat, že se tam hlodavci prohánějí mezi potravinami. Inspekce proto nařídila uzavřít sklad. Provozovna jako taková zůstala v provozu. „No to je docela hrůza, kam chcete na vesnici chodit nakupovat? Teď abych se bála koupit si něco nebaleného. Budu se tedy muset zařídit jinak. I kdyby chyby s hlodavci obchod napravil, nemůžu v ně mít už nadále důvěru. Určitě mě tam už nikdo nikdy neuvidí,“ řekla Událostem247 Františka Holcová, která nedaleko obchodu bydlí.

Tady už nenakoupíte: Velký obchodní řetězec končí. Desítky obchodů krachují

Firma ROSA market, která provozuje síť obchodního řetězce ENAPO, má však aktuálně mnohem větší problémy. Nedávno totiž ohlásila, že končí. Informovali jsme o tom před několika dny. Desítkám prodejen po celé republice tak hrozí zánik a jejich zaměstnancům to, že přijdou o práci. Síti těchto prodejen se přitom dařilo a v České republice působila více než 20 let. Lidé už by si proto měli hledat nové místo, kam budou chodit na nákup potravin.

Obchod doslova zamořený nepořádkem

Záchyty trusu a výskytu hlodavců nejsou v českých provozovnách ničím neobvyklým. Inspekce letos uzavřela například obchod v Dolní Rovni na Pardubicku. V prodejně i ve skladu totiž našla exkrementy, okousané pečivo a dokonce i mrtvou myš. Psal o tom web Deník. Konkrétně se jednalo o maloobchodní prodejnu COOP, kde panovaly opravdu otřesné podmínky.

iZdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
Během nákupu by si měli lidé vždy zkontrolovat kvalitu potravin

Exkrementy se vyskytovaly například v bedně s vyřazeným pečivem, dále pod chladicím zařízením a v regálech na prodejní ploše nebo v policích a na podlaze ve skladu. Pod chladicím zařízením na prodejní ploše se navíc nacházelo tělo uhynulého hlodavce,“ informovala inspekce, podle které byly nečistoty i na stěnách nebo na stropě. Mezi dalšími nedostatky byl zanedbaný úklid včetně výskytu pavučin na prodejní ploše.

Nakoupili jste někdy ve zmíněném obchodě? Řekněte nám to dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články