Nakupujete v Albertu? Ani nechtějte vědět, co se tam našlo. Jedním slovem hrůza

Nakupujete rádi v obchodech Albert? Pak s dejte dobrý pozor na potraviny, které zde koupíte. Řetězec totiž zásadně pochybil v řadě hygienických norem.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Závadné potraviny mohou představovat významné zdravotní riziko. Mohou být kontaminovány škodlivými mikroorganismy, chemikáliemi nebo mohou obsahovat cizí tělesa jako jsou kousky skla nebo plastu. Zjistěte, co se tentokrát našlo jedné pobočce Albertu. Je to jedním slovem hrůza.

Inspektoři zjistili řadu pochybení

Ve většině případů, kdy informujeme o závadných potravinách se obvykle jedná o konkrétní šarži, která se stáhne z prodeje a problém je vyřešen. Tentokrát jde ale o něco daleko většího. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na základě kontroly dočasně uzavřela celý hlavní sklad supermarketu Albert v Berouně, píše web TN.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pochybení inspektoři zjistili v berounském skladu Albertu

Ptáte se, co tak hrozného zde inspektoři objevili, že museli přistoupit k takto razantnímu kroku? Důvodem byla přítomnost škůdců, nálezy hlodavčího trusu a kontaminace potravin. A kromě toho se v prostorách kouřilo, uvádí web Potraviny na pranýři.

Zákazníky Albertu by incident neměl ovlivnit

Uzavření se týkalo pouze hlavního skladu v podzemní části budovy, jak dále píše server Potraviny na pranýři. Zákazníků nakupujících v přilehlé prodejně by se tedy žádná omezení týkat neměla. ​„Na prvním místě bychom chtěli zákazníky ubezpečit, že nález inspekce se netýkal naší prodejny, ale pouze skladu. Ten jsme okamžitě po nálezu SZPI uzavřeli a záležitost jsme důsledně vyřešili. Nyní je sklad již opět otevřený,“ cituje vyjádření PR oddělení Albertu server TN. 

Oblíbené maso z Albertu je obrovské nebezpečí. Dáte si jediné sousto a máte problém. Kdo ho máte doma, ihned ho vyhoďte

Na závěr ještě připomeňme, že se nejedná o jediný problém Albertu z poslední doby. Události247 nedávno informovaly o zkaženém kuřecím mase, které kontroloři objevili v havířovském Albertu. A pozor by si měli dát i ti, kteří si v řetězci koupili Římský kmín mletý – Heera Cumin Powder Premium Quality. Pokut tedy i vy v Albertu nakupujete, dejte si na to dobrý pozor.

Nakupujete rádi v obchodech řetězce Albert? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články