Navštívili jste jednu z těchto internetových stránek? Během chvíle kvůli tomu přijdete o všechny peníze na bankovním účtu

Internetem se šíří další nebezpečný podvod. Dejte si na to pozor, prokouknout trik podvodníků není snadné.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Český internet dlouhodobě zaplavuje množství nejrůznějších podvodů. Události247 v minulosti informovaly například o podvodných e-shopech. Lidé, kteří zde nakoupili často nedostali ani objednané zboží, ani vrácené peníze. Nejen při nakupování na internetu se však můžete s podvody setkat. Zjistěte, na co dalšího si dát pozor, ať o peníze nepřijdete i vy.

Podvody se nevyhýbají ani bankám

Jak píše web Novinky, nedávno se v Česku rozšířila vlna phishingových útoků cílených na uživatele internetového bankovnictví. Konkrétně se v ohrožení ocitli klienti ČSOB a Fio banky. Podvodníci totiž nic netušící Čechy lákali na falešné internetové stránky těchto bank.

Ačkoli na první pohled vypadaly stránky jako skutečné, jednalo se o podvod. Mnozí lidé, jež tyto weby navštívili tak dost možná přišli o velké peníze. Podvodníkům totiž v podstatě dali přístup ke svému bankovnímu účtu. A i když nyní jsou již podle informací webu Novinky příslušné stránky zablokované a nebezpečí zde nehrozí, nic nezaručuje, že se podobný útok nemůže opakovat, ať už u stejných či jiných bank.

Co dělat, abyste o peníze nepřišli?

Vzhledem k tomu, že kyberkriminalita v Česku stále vzrůstá, je opatrnost opravu na místě. Základem je být obezřetný a nedělat ukvapené, impulzivní kroky. Server Měšec doporučuje vždy se pečlivě zamyslet nad tím, kam člověk zadává své osobní údaje. Zároveň by se lidé nikdy neměli nechávat do ničeho tlačit a nepodléhat přesvědčujícím urgencím a výzvám k rychlé akci.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Při platbě kartou mohou Češi snadno naletět podvodníkům

Samozřejmostí je pak používání silných hesel, které by lidé rozhodně nikdy neměli sdělovat cizím lidem. A to ani v případech, kdy je o to podvodníci požádají jménem banky. Informace jako číslo karty, přihlašovací údaje do internetového bankovnictví či třeba kód z potvrzovací SMS zprávy jsou totiž údaje, které „skutečný pracovník banky po klientovi nikdy chtít nebude,“ upozornil pro web Peníze Roman Macháček z Air Bank.  

Setkali jste se někdy s podvodnými weby? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články