Nové obchody v Česku se tváří nenápadně, ale zdání klame. Všechno za poloviční ceny, velké řetězce můžou začít balit kufry

V době vysoké inflace se Češi snaží ušetřit, kde se dá. Málokdo ale ví, že v Česku jsou obchody, které nabízí skutečně pohádkové ceny.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Rostoucí ceny potravin nutí Čechy zkoušet nejrůznější cesty, jak ušetřit. Lidé vyhledávají slevové akce, pořizují si levnější a méně kvalitní produkty či rovnou jezdí za příznivějšími cenami do sousedního Polska. Málokteří ale ví, že mnohdy za poloviční ceny, než za kolik se zboží prodává v běžných supermarketech, mohou lidé nakoupit i v Česku. Ačkoli nové obchody se tváří nenápadně, zdání klame a na zákazníky zde čekají přímo pohádkové cenovky.

Velké řetězce mohou začít balit kufry

Jakmile lidé zjistí, že mohou nakoupit za daleko nižší ceny, mnozí jistě nebudou váhat a zavedené supermarkety s chutí opustí. V některých obchodech totiž za zboží utratí výrazně méně. Řeč je o obchodním řetězci Mere, který své první prodejny v tuzemsku otevřel již předloni. Na Čechy, kteří sem zavítají, čeká opravdu pořádné překvapení. Na cenovkách totiž najdou částky, jaké byly běžné před pár lety. To je v dnešní době něco, o čem sní řada českých domácností.

Tady už nenakoupíte: Velký obchodní řetězec končí. Desítky obchodů krachují

Aktuálně v Česku fungují prodejny v Mostě a Příbrami. Podle původních plánů se však společnost chystala otevřít v republice další desítky obchodů. Lze tak čekat, že pokud se lidé o těchto levných prodejnách dozví, mohou se tradiční supermarkety dostat do pěkných problémů. S nabídkou zboží za mnohem nižší ceny má řetězec potenciál ovlivnit celou maloobchodní scénu v zemi. O tom, že jeden z předních obchodních řetězců s potravinami se již ocitl na pokraji ekonomického kolapsu nedávno informovaly Události247 .

O takových cenách se Čechům ani nesnilo

Mnoho lidí si raději vybere levnější obchod, zvlášť v dnešní době, kdy řada Čechů nemá peněz nazbyt. Mere se specializuje na prodej širokého sortimentu produktů. V nabídce jsou potraviny, kosmetika, drogerie, domácí potřeby nebo třeba hračky. To vše navíc za ceny, které jsou často poloviční oproti standardním cenám na trhu.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Češi se v dnešní době kvůli vysokým cenám snaží vyhledávat slevové akce, aby aspoň trochu ušetřili

Řetězec má však i své kritiky. Podle některých totiž mohou být nižší ceny vykoupeny kompromisy v kvalitě. Mnozí lidé nicméně v dnešní době kvalitu často neřeší tak, jako dříve. Jsou totiž rádi, že mohou ušetřit. Kromě toho však může řadu Čechů odradit ruský původ diskontní sítě. Kvůli politické situaci je tak možné, že společnost otevírání dalších poboček nejen v Česku, ale i v dalších zemích v Evropě prozatím pozastaví.

Zdroj: Deník, HlídacíPes

Jsou podle vás dnešní ceny potravin v běžných supermarketech již neúnosně vysoké? Napište nám svůj názor v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články