Nové radary na silnicích: Zjistí o vás úplně vše. Stačí udělat jednu malou chybu a vzápětí dostanete pokutu 3171 Kč

Radary měřící rychlost již většina řidičů dobře zná. V poslední době se však začínají testovat i radary, které odhalí daleko více přestupků než jen rychlou jízdu.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

V rámci snahy o efektivnější postihy dopravních přestupků, zejména pak dodržování maximální povolené rychlosti policisté s oblibou využívají radary. Těch v poslední době rychle přibývá a řidiči by tak měli být ostražití opravdu všude. Aktuálně navíc mohou narazit i na nové, sofistikované radary, které o nich zjistí prakticky vše. Stačí tak udělat jednu chybu a pokuta je jistá.

Radary, kterým neunikne žádný přestupek

Na nové radary, které umí kromě překročení povolené rychlosti odhalit také celou řadu dalších přestupků mohou lidé narazit v Německu. Tento inovativní kamerový systém již prošel úspěšným testováním a je proto v plánu ho rozšířit do celé země. A to už v průběhu letošního roku, píše web Autosalon.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Policisté často využívají k odhalování dopravních přestupků namísto kamer samostatné radary

Že systém je opravdu sofistikovaný a neproklouzne mu žádný prohřešek dokazuje fakt, že využívá umělou inteligenci. A co všechno tyto chytré radary umí odhalit? Například to, že řidič bude za volantem používat telefon, uvádí dále web Autosalon. V případě, že motoristu při takovém chování zachytí, pořídí fotografii a na jejím základě následně řidiči hrozí pokuta ve výši 128 eur, což je asi 3171 korun.

Pokuta za rychlost i hlučný motor

Již nyní mohou řidič v Německu v ostrém provozu narazit na radary měřicí jejich rychlost. O jejich existenci se osobně přesvědčila i česká řidička, o jejímž příběhu informovaly nedáno Události247. Ta v německém městě Bad Muskau dostala kvůli radaru pokutu za to, že jela rychlostí 28 kilometrů v hodině. Učinila tak totiž v místech, kde bylo povoleno jet maximálně 10 kilometrů v hodině.

V Německu však vyvíjí i další radary. Loni například web Garáž informoval o tom, že v Berlíně testovali hlukový radar. Cílit by měl na řidiče, kteří mají v oblibě tuning motorů či své vozy takzvaně túrují. „Problém dopravního hluku, třeba kvůli tuningu vozidel a prudké akceleraci, je pro mnoho lidí v Berlíně stresující,“ citoval server Garáž berlínskou senátorku pro dopravu a ochranu klimatu Manju Schreinerovou.

Zavedli byste podobné radary i v Česku? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články