Nový obchodní řetězec v Česku: Takhle nízké ceny svět neviděl. Běžte tam rychle nakoupit, než se o tom dozví ostatní

Přemýšlíte, jak ušetřit na drahých potravinách? Můžete zkusit ne příliš známý obchodní řetězec, který podle všeho nabízí skutečně pohádkové ceny.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Možností, jak ušetřit na drahých potravinách není v dnešní době zase tolik. Mnoho lidí se snaží nakupovat ve slevách či rovnou vyráží za nižšími cenami do sousedního Polska, jak psaly Události247. Obchody s nízkými cenami jsou přitom i v u nás. Jedná se o v Česku relativně nový obchodní řetězec Mere. Rychle tam vyrazte nakoupit, nízké ceny nemusí trvat věčně.

Tak nízké ceny svět neviděl

Řetězec Mere v Česku není tak úplně novinkou. Jak připomíná web AkčníCeny, na český trh tento ruský řetězec vstoupil již na přelomu září a října roku 2021. A mnohými zákazníky rychle získal značnou oblibu. Důvodem jsou již zmiňované nízké ceny. Jak ostatně v minulosti psal server AkčníCeny, cenovky zde jsou nižší dokonce i než v mnoha Čechy oblíbeném Penny či Lidlu.

Přišlo se na trik, jak v roce 2024 ušetřit na potravinách klidně i 50 %. Chcete ho vědět?

Není se tak čemu divit, že plány na expanzi do Česka měl tento řetězec veliké. Jak uvádí web HlídacíPec, v tuzemsku chtěl otevřít až 50 poboček. Z toho však posléze sešlo, a to v důsledku ruské invaze na Ukrajinu. „Zkoušet nyní expandovat kdekoli v Evropě je pro jakoukoli ruskou firmu totální nesmysl. Jediné, co by mohli udělat, je utlumit aktivity, aby utrpěli co nejmenší ztráty,“ řekl pro web HlídacíPes před 2 lety prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. Nyní se ale zdá, že všechno je trochu jinak.

Nová pobočka sklidila úspěch

Přes všechna očekávání totiž řetězec Mere na konci loňského roku otevřel svou novou pobočku v Plzni, píše web iDnes. A o zákazníky rozhodně nemá nouzi. Zajímavostí mimo jiné je, že zboží prodává přímo z palet, jak již dříve informovaly Události247. Mere tak přitahuje zákazníky především výhodnými cenami. A ty jsou evidentně pro mnohé prioritou, nehledě na ruského vlastníka řetězce.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Řetězec nabízí lákavě nízké ceny

A jak nízké tedy místní ceny ve skutečnosti jsou? Podle serveru iDnes zde lze koupit například 5kilové balení semolinových vřetenových těstovin za 109,91 korun, tedy 11 korun za kilogram. Jinde se přitom kilo podobných těstovin prodává za cenovky okolo 30 až 50 korun. A třeba 250gramové balení sardinek v oleji je tu k mání za 32,57 korun. To je skutečně za hubičku. Kupříkladu v konkurenčním Albertu se totiž prodává poloviční balení sardinek za 23,90 korun, dodává web iDnes.

Nakupovali jste někdy v obchodě Mere? Napište nám své zkušenosti do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články