Přišlo se na trik, jak v roce 2024 ušetřit na potravinách klidně i 50 %. Chcete ho vědět?

Také přemýšlíte, jak na potravinách co nejvíce ušetřit? Máme pro vás zaručený recept.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

O tom, že ceny potravin letos opět půjdou nahoru psaly Události247 již dříve. Ačkoli sazba DPH na potraviny klesne, konečné ceny produktů podle všeho porostou. Důvodem jsou rostoucí ceny energií i dalších nákladů. Mnozí Češi tak zoufale hledají cesty, jak na drahých potravinách ušetřit. Chcete vědět, jak na to? Kromě slevových akcí existuje trik, jak i v letošním roce na potravinách ušetřit klidně i 50 procent.

Nakupovat v Polsku se vyplatí

Češi jezdí do sousedního Polska na nákupy již dlouho. O tom, jak moc rozdílné ceny potravin zde jsou ostatně nedávno psaly i Události247. Základní produkty jako je třeba máslo je možné v sousední zemi pořídit v průměru o 20 až 30 procent levněji. A maso je zde pak levnější klidně i o více než 100 procent, což už je skutečně markantní rozdíl.

Maso, mouka a máslo i s 60% slevou: Okamžitě vyrazte do těchto obchodů, ušetříte

Nejen na potravinách lze navíc v této zemi ušetřit. Jak psaly již dříve Události247, levněji zde lze pořídit také třeba nábytek. A podle serveru CNN Prima News zde lidé ušetří i na pohonných hmotách, drogistickém zboží, a dokonce i zábavním atrakcím. Čeští turisté sem prý jezdí například za levnějším koupáním nebo návštěvami zoo.

Ušetřit na potravinách lze v Polsku i letos

Hlavním důvodem nižších cen je fakt, že vláda potraviny dočasně osvobodila od DPH. Původně mělo toto zvýhodnění, které polská vláda zavedla od začátku roku 2022 skončit na konci téhož roku, připomíná web Peníze. Poté se lhůta postupně prodlužovala až do konce loňského roku. A podle nedávného rozhodnutí dnes již bývalého premiéra Mateusze Morawieckeho se zdá, že Češi na polských potravinách ušetří i v letošním roce. Alespoň prvních pár měsíců.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Za prodloužením lhůty nulové sazby DPH na základní potraviny stojí dřívější premiér Mateusz Morawiecki

Jak píše web Novinky, Morawiecki podpisem dekretu prodloužil období, kdy bude platit nulová sazba DPH na určité základní potraviny o další 3 měsíce, tedy až do letošního března. Důvod je zřejmý. Jak uvedl mluvčí tehdejší vlády, existují obavy, že nový ministr financí by mohl rozhodnutí změnit, a proto se vláda rozhodla pro dočasné prodloužení nulové sazby.

Jezdíte i vy na nákupy do Polska? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články