Nový semafor v Česku: Aby vám padla zelená, musíte zmáčknout speciální tlačítko. Kdo o funkci nebude vědět, ten tvrdě narazí

Někteří řidiči se mohou při svých cestách setkat s novým druhem semaforu. Zjistěte, jak funguje, ať pak nejste překvapení.

i Zdroj fotografie: N Chadwick/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Řidiči jsou zvyklí, že semafory fungují automaticky a barevné signalizace na nich se samy pravidelně střídají. Existuje však i semafor, kde to tak neplatí. A narazit na něj můžete dokonce i v Česku. Aby se rozsvítila zelená a řidiči mohli projet, musí zmáčknout speciální tlačítko. Kdo o tom nebude vědět, toho semafor jednoduše nepustí dál.

Tento semafor už zaskočil mnoho řidičů

Konkrétně se tento záludný semafor nachází v Praze na ulici Husitská, píše web Garáž. Nejedná se však o klasický semafor. Pod tímto se totiž nachází dodatková tabule s nápisem „Řidiči pozor použij tlačítko“. Ano, čtete správně. Tvůrci tohoto semaforu po motoristech chtějí, aby vystoupili z vozu, došli k semaforu a zmáčkli tlačítko, po kterém se jim konečně rozsvítí zelená a oni mohou projet.

Není pochyb, že tento semafor již naštval mnoho řidičů. Komu by se ostatně chtělo vylézat z auta a jít mačkat tlačítko. Zvlášť pak v dnešní době chytrých technologií a kamer, které dokážou snadno zaregistrovat stojící auto a podle toho pokyn na semaforu upravit. To by však nejspíš podle autorů této novinky bylo příliš snadné a tak se rozhodli řidičům jízdu trochu zpestřit.

Neuposlechnutí příkazu se nevyplácí

Nebylo by asi příliš překvapující, kdyby některým motoristům již došla trpělivost a jednoduše by se rozhodli tento zvláštní semafor ignorovat. Pokud byste si však řekli, že z auta vylézat prostě nebudete a projedete raději na červenou, pak si to dobře rozmyslete. Hrozí vám za to totiž pěkně mastná pokuta.

iZdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
Jízda na červenou může řidiče přijít pěkně draho

Jak psaly Události247, od letošního roku se tresty za mnohé přestupky značně zpřísnily. A mezi nimi i jízda na červenou či oranžovou. Řidičům, kteří se tohoto prohřešku dopustí hrozí sankce až ve výši 5 tisíc korun. K tomu pak mohou v krajních případech vyfasovat také 6 trestných bodů a zákaz řízení až na 6 měsíců.

Co si o tomto novém semaforu myslíte? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články