Obchody ve velkém stahují oblíbený sýr. Je vrcholem nechutnosti, co se v něm našlo. Kdo ho máte doma, ihned ho vyhoďte

Mnozí Češi si nejspíš v obchodech koupili potravinu, kterou by měli kvůli její závadnosti okamžitě vyhodit. Jedná se o oblíbený sýr.

i Zdroj fotografie: Aktron / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Sýry jsou kvůli svému charakteru i způsobu výroby citlivé na výskyt nejrůznějších plísní. Aktuálně se z tohoto důvodu objevil další případ oblíbeného sýru, který obchody ve velké stahují z prodeje. Že se nejedná o ojedinělý problém potvrzuje také web Potraviny na pranýři. Je zřejmé, že jen v poslední době řešili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce hned několik případů závadných sýrů. To, co se v jednom z oblíbených sýrů našlo tentokrát, už je ale vrcholem nechutnosti.

Nejde o první pochybení

Konkrétně byly z regálů staženy olomoucké tvarůžky dodavatele A.W. Výrobce přitom problém se závadnými tvarůžky řešil již na jaře, jak informovaly Události247. Opakováním stejné chyby v takto krátké době si tak koleduje o to, že Češi už k výrobkům této loštické firmy ztratí důvěru. A to i přesto, že lidé škodlivé produkty samozřejmě mohou vrátit a dostat své peníze zpět.

Tvarůžky, které nejen páchnou: Inspektoři našli v oblíbeném sýru plíseň. Nejezte je, vzkazují obchodní řetězce

Obavu ze ztráty zákazníků ostatně potvrzuje i mluvčí společnosti A.W. Vladimír Kovář. „Je to velice nepříjemné z mnoha důvodů. Nejen finančních, ale jde také o renomé, protože se jedná o unikátní moravský zrající sýr a chceme dělat špičkovou kvalitu. Jsme z toho nešťastní, protože jsme expedovali všechno na základě uvolnění od divize jakosti. Než to došlo ke spotřebitelům, tak tam ty plísně někde objevili. Výrazně to pocítíme,“ uvedl již při dřívějších problémech pro web Praha IN.

Důvodem stažení je výskyt nežádoucí plísně

Produkty ze svých regálů nyní stáhl řetězec Albert. Aktuálně se potíž týká výrobku Olomoucké tvarůžky kousky s příchutí kmín o hmotnosti 125 g s šarží 85905726, uvádí web Vitalia. Ačkoli výrobce pochybení přiznává, zároveň problém omlouvám tím, že se jedná o specifický typ sýru, u kterého je obtížné výskytu plísní předcházet.

iZdroj fotografie: Chmee2 / Creative Commons / CC BY
Nejedná se o první případ závadnosti olomouckých tvarůžků

„Jedná se o preventivní krok sítě Albert, v jiných prodejnách tento výrobek zůstává. Uvědomme si, že tvarůžky jsou zrající sýr, kde zrání probíhá díky bakteriím a kvasinkám. Proto nejde tento sýr ošetřovat proti plísním, např. přípravkem natamycin, jako je tomu u tvrdých sýrů, došlo by totiž k likvidaci našich žádoucích kultur,“ cituje vyjádření Kováře web Vitalia. I přesto by se lidé měli konzumaci stažených sýrů rozhodně vyvarovat. Kdo ho má doma, ihned by ho měl vyhodit či vrátit.

Koupili jste si v minulosti olomoucké tvarůžky od zmíněné firmy? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články