Oblíbená pochoutka z Lidlu je definicí nebezpečí. Pokud to sníte, hrozí vám velké problémy

V prodejnách Lidl se objevila další závadná potravina. Pokud si ji lidé koupili, rozhodně by se jí měli zbavit.

i Zdroj fotografie: Palickap / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Stahování potravin z regálů se čas od času objeví v každém obchodním řetězci. Zatímco někdy je stažení spíše z důvodů preventivních a velké nebezpečí lidem nehrozí, jindy se v produktech najdou skutečně závadné látky. Aktuálně je definicí nebezpečí oblíbená pochoutka z Lidlu, kterou by lidé rozhodně jíst neměli. Po její konzumaci totiž mohou hrozit velké zdravotní problémy.

Lidé by se měli výrobku zbavit

Ačkoli bio produkty vzbuzují dojem, že u nich žádné nebezpečí nehrozí, nemusí tomu tak vždy být. Důkazem je aktuální stažení bio organických zeleninových lupínků s mořskou solí Snack Day o hmotnosti 100 gramů, upozorňuje web Fakt. Produkt, který vyrábí nizozemská firma Yellow Chops BV, distribuuje síť Lidl. Právě v polských prodejnách tohoto řetězce inspektoři závadnou potravinu objevili.

iZdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC-BY-SA
Obchody řetězce Lidl si oblíbila řada Čechů

Konkrétně riziko hrozí u výrobků šarže C 110 086502 s datem spotřeby do 18. listopadu 2023, dodává web Fakt. Lidé, kteří tyto pochoutky mají v oblibě, by si tak měli dát dobrý pozor, zda doma některé ze závadných balení neskladují. V případě, že si je zakoupili, mohou je samozřejmě přinést zpět na prodejnu, kde jim prodavači vrátí peníze.

Důvodem stažení byly vysoké hodnoty akrylamidu

Polští kontroloři ze Státní hygienické inspekce proto varují, že konzumace těchto produktů může představovat hrozbu pro zdraví lidí. Jak totiž uvádí web Bezpečnost potravin, akrylamid může pro lidský organismus představovat řadu nebezpečí, například zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Nebezpečí přitom nehrozí jen lidem v Polsku. Za levnějšími nákupy do sousední země hojně jezdí také mnoho Čechů, kteří by si tak měli dát dobrý pozor, jestli náhodou závadnou potravinu nemají doma.

Oblíbená pochoutka z Lidlu se vybarvila: Lidé by ji měli ihned vyhodit do koše, jde o zdraví

Pro Lidl se navíc v poslední době nejedná o ojedinělý případ stažení některého z produktů. Jak informovaly Události247, nedávno musely být z pultů českých prodejen tohoto řetězce staženy kukuřičné vafle. Důvodem byl nebezpečný insekticid nazývaný chlorpyrifos, který produkty podle kontrolorů obsahovaly.

Koupili jste si někdy zmíněné lupínky v Lidlu? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články