Oblíbená pochoutka z Lidlu se vybarvila: Lidé by ji měli ihned vyhodit do koše, jde o zdraví

Lidl už potravinu, která obsahovala zdraví nebezpečnou látku, z prodeje stáhl. Lidé ji nicméně mohou mít stále doma.

i Zdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V poslední době se to jen hemží záchyty zdraví nebezpečných potravin. Pravidelně o nich informujeme na Událostech247. Posledně jsme vám například přinesli zjištění o zdraví nebezpečných jogurtech, které se v minulosti v tuzemských obchodech volně prodávaly.

Pochoutka obsahovala látku určenou k hubení hmyzu

Před několika týdny začal ze svých pultů stahovat jednu z oblíbených pochoutek i obchodní řetězec Lidl. Konkrétně se jedná o kukuřičné vafle Tastino Corn Waffles Quinoa Bazalka 105 g, s datem minimální trvanlivosti 19. září 2023. Lidé je vzhledem k jejich trvanlivosti mohou mít stále doma. Lidl navíc pochoutku stáhnul teprve nedávno, konkrétně na přelomu května a června.

Kvalita jogurtů v Česku je definicí tragédie: Je hned několik značek, kterým by se lidé měli obloukem vyhnout

Oblíbená svačina, která mívá běžně své místo na policích supermarketu, má údajně obsahovat zdraví nebezpečný insekticid nazývaný chlorpyrifos. Jde o chemickou látku používanou k hubení hmyzu, její konzumace je pro lidi vysoce riziková. Lidl ve své zprávě uvedl, že problém se týká pouze uvedeného produktu od společnosti Good Food Products. Pokud máte doma tuto pochoutku, je důrazně doporučeno ji buď vyhodit, nebo vrátit v jedné z Lidl prodejen, kde vám za ni vrátí peníze.

Zkontrolujte si, zda ji nemáte doma

Potravina byla v prodeji od letošní zimy, přesněji od 23. února. To je docela dlouhé období na to, aby mohli stovky zákazníků nevědomky zakoupit takto rizikový produkt. Na problém se navíc přišlo až po interní kontrole samotného výrobce. Posléze Lidl pochoutku stáhl ze svého prodeje.

iZdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC BY
Zmíněné kukuřičně vafle mohou mít lidé stále doma

Podle dosud dostupných informací nebyly zatím nahlášeny žádné případy poškození zdraví v důsledku konzumace tohoto produktu prodávaného v Lidlu. Je nicméně důležité zkontrolovat, zda zmíněné kukuřičné vafle nemáte doma, může totiž jít o zdraví.

Zakoupili jste si někdy zmíněnou potravinu v Lidlu? Dejte nám vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články