Blíží se plošné stažení cukrovinek z regálů. Zjistilo se totiž, že způsobují vážné onemocnění

V regálech supermarketů se objevil další produkt, jehož konzumace může způsobit zdravotní potíže. Potravina byla distribuována do řady evropských zemí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čas od času se objeví informace o škodlivosti nejrůznějších potravin, které následně musí být staženy z prodeje. Události247 například nedávno informovaly o škodlivých vejcích, která obsahovala nebezpečnou bakterii. Tentokrát se problém týká tradiční turecké sladkosti. O tom, že se blíží plošné stažení těchto cukrovinek z regálů.

Stažení z prodeje bylo okamžité

Konkrétně se jedná o produkt s názvem Koska Tahin Helva Pistachio, česky Chalva, což je tradiční turecká sladkost obsahující sezamovou pastu a pistácie. Konzumace této oblíbené pochoutky však může kvůli riziku výskytu bakterie Salmonely skončit velmi nemilým zážitkem. Způsobit může vážné střevní onemocnění, přičemž zejména děti jsou zde vystaveny opravdu velkému riziku. Problém je navíc o to větší, že zmíněná cukrovinka byla distribuována v různých evropských zemích, včetně Polska.

iZdroj fotografie: Noumenon / Creative Commons / CC BY
Halva

Stažena z pultů byla 400 gramová balení výrobku s datem spotřeby 23. dubna 2024. Kdokoli, kdo si příslušné balení sladkosti koupil, může ji podle informací velkoobchodní sítě potravin Elbey GmbH zanést zpět do prodejny. Tam by lidem měla být vrácena kupní cena produktu, a to i bez prokázání účtenky.

Spotřebitelé by měli být ostražití

Ačkoli v dnešní době nejrůznějších kontrol a testů se může zdát, že škodlivé potraviny by do regálů obchodů vůbec neměly proklouznout, občas se to děje. Zákazníci by proto měli sledovat zprávy o bezpečnosti potravin, aby mohli případně na zprávy reagovat a vyhnout se konzumaci produktů, které byly identifikovány jako potenciálně nebezpečné.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Za levnými nákupy do Polska jezdí zejména v poslední době stále více Čechů

Například v případě zmíněné salmonelózy mohou být totiž následky opravdu nepříjemné. Hrozit mohou nejen zažívací potíže spojené s nevolností, zvracením či průjmem, ale také horečky nebo křeče v břichu. U jedinců s oslabenou imunitou se navíc bakterie mohou šířit i do vzdálených orgánů a způsobit tak závažnou systémovou infekci.

Nakazili jste se někdy salmonelózou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články