Po dálnici jezdil zcela zadarmo: Senior našel díru v systému a rozhodl se jí pořádně využít

Příběh staršího pána, který přes 2 roky využíval dálnici bez jediného zaplacení mýtného, zní neuvěřitelně. Opak je ovšem pravdou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dálniční známky jsou už skoro 30 let v České republice běžnou součástí života řidičů. Poplatky za dálniční známky se za tu dobu výrazně zvýšily – z původních 400 Kč v roce 1995 na současných 1 500 Kč. Jak jsme psali na Událostech247, už dokonce příští rok roční známka podraží na 2 300 korun. Mnoho řidičů ovšem vzhledem k takovéto ceně vnímá kvalitu dálnic jako nedostačující. Někteří z nich se proto rozhodli za dálniční známku prostě neplatit.

Mezera v systému, nebo podvod?

Řidiči se tak snaží najít všemožné způsoby, jak na mýtném ušetřit. Příkladem je i nedávný případ italského důchodce. Jak před nedávném informoval portál AutoŽivě, Zvláště zaujala příhoda italského důchodce, ten vytvořil mezeru v systému, díky níž mohl jezdit po dálnicích zcela zdarma. Nešlo ovšem ani tak o mezeru, jako o podvod.

Každý řidič bude nově dotovat státní kasu: 200Kč měsíčně. Vláda rozhodla, nikdo s tím nic neuděláme

Senior jezdil jenom v noci, a právě v noční době využíval neosvětlených bran s platbou na dálku. V momentě, kdy se přiblížil k nárazníku vozidla před ním, pokračoval hned za ním, když se brána otevřela, aniž by zaplatil. Nalepený na auto před ním tak dokázal přechytračit systém placení mýtného.

Pokuta v hodnotě 100 000 korun

Metoda byla úspěšná až do chvíle, kdy byl po přibližně dvou letech senior odhalen společností provozující mýtné brány. Státní firma ho dopadla přímo v domově pro seniory. Nyní mu hrozí pokuta v přepočtu 100 000 Kč. I přesto však muž odmítá platit a najal si právníka. Konečný výsledek celé situace je tedy podle AutoŽivě stále nejistý.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Policisté za loňský rok vybrali na dálnicích přes 34 milionů korun

Vždy se najdou vychytralý řidiči, kteří podobných menších podfuků využijí. Někdy se ale ani nesnaží a za mýtné prostě nezaplatí. To podle AutoŽivě dokazují i loňské statistiky Policie ČR, která na pokutách za nezaplacené dálniční známky vybrala za minulý rok přes 34 milionů korun

Zdroj: AutoŽivě, Policie ČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články