Bohatství ve vaší peněžence: Ihned se do ní podívejte. Najdete tam tuhle vzácnou stokorunu a do konce života už nebudete muset pracovat

Stačí jeden jediný pohled do peněženky a rázem se z vás mohou stát boháči. Děje se to dnes a denně kvůli vzácným mincím a bankovkám.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

V posledních letech mají sběratelé bankovek doslova žně. Prudký nárůst hodnoty určitých bankovek je viditelný obzvlášť v médiích. K jedné takové bankovce patří i sto koruna, která byla vydána k 100. výročí vzniku Československa. Hodnota vzácné stokoruny vzrostla natolik, že se už v minulosti dala prodat za zhruba 30 tisíc korun. Nyní je její cena daleko vyšší. V případě, že by měl někdo tohle bohatství v peněžence, tak i přesto to na rovinu není zrovna obrovská částka. Pokud si ji ale pár let ponechá jako investici a posléze stokorunu prodá, to už je jiná.

Bankovky stále rostou na ceně

Můžeme se jenom domnívat, jaká bude její cena třeba za 10 let, ale vzhledem k tomu, jak se dosavadní trend vyvíjí, by už člověk skoro jistě ani nemusel chodit do práce. Hlavním důvodem růstu její hodnoty je omezená nabídka těchto bankovek. Z toho automaticky vyplývá, že její cena už každým dnem pouze poroste.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Pokud si člověk vzácnou bankovku uchová po několik let, bude mít pravděpodobně vyšší hodnotu

Podle ekonoma Štěpána Křečka je zvýšení způsobeno i tím, že si lidi uvědomují hodnotu těchto bankovek a chtějí je mít jako památku. Na tom asi něco bude, obzvlášť jestli se dá na podobné bankovce takto nechutně zbohatnout pouhým podíváním se do peněženky.

Vzácná dvacetikoruna má statisícovou hodnotu

Zatímco hodnota této stokoruny roste, je důležité si uvědomit, že nejde jen o bankovky, které rostou astronomickým tempem na ceně. Na trhu jsou i další věci, jejichž cena roste díky jejich vzácnosti a historické hodnotě. Jednou z nich je i dvacetikoruna, která může být v peněžence obzvlášť hodnotným pokladem, jak už jednou psaly Události247. Nese datum vydání 1993 a sériové číslo začíná písmenem „E“. Tato malá mince může mít klidně hodnotu přes 100 000Kč. Což už je nějaká hodnota

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Vzácné mince a bankovky může najít v peněžence kdokoliv

Takže pokud máte doma v peněžence nějaké bankovky, není zrovna špatný nápad je prozkoumat. Koneckonců, nic za to nedáte. Možná, že se štěstí usměje zrovna na vás a najdete v peněžence skrytý poklad, o kterém jste dosud netušili.

Našli jste v peněžence někdy nějakou vzácnou bankovku? Dejte nám vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články