Pokud máte tuto značku auta, nesmíte jezdit v dešti. Uděláte to jednou a budete platit 480 000 Kč

Servis některých aut se může jejich majitelům pěkně prodražit. Obzvlášť pak, když vlastní vůz této značky.

i Zdroj fotografie: Chris Downer/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora

Vlastnit a provozovat auto už samo o sobě není levná věc. Kromě pořizovacích nákladů a výdajů za pohonné hmoty musí majitelé platit pravidelně nemalé poplatky za povinné ručení, technické kontroly či třeba nákup a přezouvání pneumatik. A k tomu všemu ještě čas od času přibude nutnost oprav. Servisní náklady se přitom mohou lišit nejen podle stáří vozu, ale třeba také podle značky.

Tato auta vás vyjdou draho

Web Autosalon již dříve informoval o žebříčku servisně nejdražších aut, z něhož jako vítěz vzešlo luxusní kupé Bentley. Následovaly i více časté značky jako Audi, BMW či Mazda. Kromě toho lze ale mezi velmi nákladná zařadit také auta značky Tesla. Tato firma se specializuje na výrobu elektromobilů. A nyní se ukázalo, že ceny oprav u těchto vozů mohou jít dokonce do statisíců.

iZdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA
Opravy vozů Tesla mohou jít do statisíců korun

Web TN informuje o případu skotských majitelů vozu Tesla, kteří za opravu platili více než 17 tisíc liber, což je v přepočtu zhruba neuvěřitelných 480 tisíc korun. A to vše ve zkratce řečeno jen kvůli tomu, že si vyjeli na večeři do restaurace v dešti. Poté, co se navečeřeli a chtěli jet zpátky totiž zjistili, že svůj vůz již nemohou nastartovat.

Takovou částku nečekali

Následně jim bylo řečeno, že vlivem deště došlo k poškození baterie a oni tak musí za opravu svého auta zaplatit zmíněnou šíleně vysokou částku. Říkali, že baterie je prakticky ponořená ve vodě. Jak to může být naše chyba? Manažer mi sdělil, že je v ní voda, protože počasí ve Skotsku je špatné. Připustil, že to není nutně moje chyba, ale zároveň dodal, že Tesla nemá povinnost platit výměnu ze záruky,“ cituje web TN vyjádření majitele vozu Johnnyho Bacigalupa.

Nejdřív si řidiče natočí bez souhlasu, potom upadne volant během jízdy: Automobilka Tesla čelí nejednomu skandálu

Nejedná se navíc zdaleka o první skandál, který má Tesla za sebou. Události247 například v minulosti psaly o případech, kdy se některým majitelům modelů S a X po aktualizaci výrazně snížila délka dojezdu. Dalšího přešlapu se společnost dopustila tím, že zneužívala data ze skrytých kamer zabudovaných uvnitř automobilů. Lidé, kteří vlastní auta od této značky by si tak měli dát na podobné nástrahy velký pozor. Nikde totiž není zaručeno, že na povrch nevypluje další skandál.

Jakou nejvyšší částku jste platili za opravu svého vozu? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články