Pokuta až 63 000 Kč za nošení této obuvi: Kdo se bude procházet v známé zóně UNESCO, nedoplatí se

V známém parku návštěvníkům hrozí opravdu vysoká pokuta za nevhodnou obuv.

i Zdroj fotografie: Juandev / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

O všemožných pokutách za různé známé, ale i méně známé prohřešky vás na Událostech247 informujeme poměrně pravidelně. Před několika měsíci jsme například psali o pokutách za nošení určité specifické obuvy za volantem v zahraničí. Jednalo se především o obuv, která není pevná – tedy žabky, sandály, crocsy a další. Pokuty na nás ovšem číhají i jinde. O jednom konkrétním prohřešku psal před několika lety server iDnes.

Cinque Terre je světové dědictví UNESCO

Návštěvníci známého italského národního parku Cinque Terre, který je zapsán mezi světové dědictví UNESCO, by měli být obzvlášť obezřetní. Podle iDnes tam totiž už několik let platí přísný zákaz procházek v nevhodné obuvi. Jedná se zejména o plážové pantofle, žabky a sandále, píše dále iDnes.

Za vození dětí v autě pokuta přes 30 000 Kč: Rodiče jsou rozčílení, tohle svět ještě neviděl

Vedení parku se tak rozhodlo zejména kvůli historickým incidentům, kdy se turisté v důsledku právě nevhodného obuti vážně zranili v tamním skalnatém a náročném terénu. Obezřetní by neměli být jen Italové, ale všichni turisté, kteří se do známého UNESCO parku vydají na návštěvu. Pokuty za porušení zmíněného nařízení totiž opravdu nejsou zanedbatelné.

Pokuty jsou opravdu vysoké

Zmíněné pokuty se pohybují v rozmezí od 50 eur (v přepočtu zhruba 1 250 Kč) do 2 500 eur (přibližně 63 000 Kč). Vzhledem k tomu, že zákaz už nějaký ten pátek platí, dá se očekávat, že strážci parku nebudou zrovna k porušení nařízení dvakrát shovívavý. Vedení parku návštěvníkům doporučuje, aby nosili pevnou obuv vhodnou do výše zmíněného terénu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zmíněný italský park navštěvují každý rok velké spousty lidí nejen z ciziny. Oblíbený je i u tamních Italů, kteří se v zmíněné oblasti rádi projdou

Italský park Cinque Terre je dlouhodobě hojně navštěvován nejen turisty, ale i italským obyvatelstvem. Během sezóny od dubna do října park tradičně navštíví každý rok statisíce lidí. Je dobré si tak před návštěvou zjistit všechny potřebné informace s předstihem, abyste nemuseli platit zbytečné poplatky za nevhodnou obuv.

Co si o podobném nařízení myslíte vy? Přijde vám smysluplné? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články