Používáte doma plyn? Na jaře 2024 máte nárok na obrovskou sumu peněz. Musíte se ale rychle ozvat, jinak nabídka nebude platná

Mnozí Češi, jež doma využívají plyn budou mít důvod k radosti. Dost možná ušetří i tisíce korun ročně. Týká se to i vás?

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Ceny energií, ať už jde o elektřinu či plyn mají na každodenní život běžných lidí zásadní dopad. Mnozí Češi mají své rodinné rozpočet již tak napjaté, že jakékoli zdražení jim může způsobit velké komplikace. V dobách ekonomické nestability a vysoké inflace se pak cena energií stává ještě výraznějším faktorem. Aktuálně si však mohou někteří lidé oddechnout. Potom, co se energie neustále zdražovaly je nyní čeká zlevnění. Netýká se to ale každého.

Levnější plyn a elektřinu budou mít jen někteří lidé

O tom, jak důležitý je výběr toho správného dodavatele a že to může cenu energií zásadně ovlivnit psaly Události247 již dříve. Aktuálně toto tvrzení dokládá fakt, že jeden z oblíbených dodavatelů ohlásil výrazný pokles cen u fixovaných tarifů na elektřinu a plyn. Jedná se o společnost Innogy a tyto výhodné podmínky svým zákazníkům začala nabízet letos na jaře, konkrétně od března, jak píše web Peníze.

A o jak vysoké zlevnění se jedná? U elektřiny dochází v porovnání s loňskými cenami ke snížení o 30 procent, u plynu pak dokonce o 40 procent. Pokud tedy používáte plyn od tohoto dodavatele i vy, získáte tímto zlevněním obrovské sumy peněz navíc. Jak totiž uvádí web Peníze, pokud například lidé používají plyn na topení i ohřev vody a mají fixaci na 22 měsíců, mohou za těchto podmínek u Innogy při roční spotřebě 25 MWh ušetřit okolo 35 tisíc korun.

A pokud jste aktuálně u jiného dodavatele, může to být třeba důvod k přechodu. Samozřejmě pokud se vám to vyplatí a podmínky budou výrazně výhodnější. Je třeba ale jednat rychle, neboť každý měsíc s drahými energiemi navíc se ve vašich výdajích projeví. Navíc, jak poznamenává web E15, počítat musíte v případě přechodu s výpovědní lhůtou, která celý proces může značně prodloužit. Čím dřív se tedy člověk rozhodne, tím lépe.

Výhodné ceny nabízí i další dodavatelé

Své fixované produkty zlevnil již od poloviny února například ČEZ. V průměru ceny klesly o několik set korun na MWh, jak píše server Hospodářské noviny. „Zákazníkům na fixovaných produktech cenu snížíme v průměru o 12 procent na elektřině i na plynu,“ upřesnil pro web Hospodářské noviny generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Lidé mohou na plynu díky zlevnění ušetřit tisíce korun ročně

A podle všeho bude tento příznivý vývoj pokračovat. Jak již v lednu psal web Lidovky, ceny elektřiny i plynu by se měly snižovat i v dalších měsících. Důvodem je současný pokles cen těchto komodit na burze. Aktuálně pak panují podle všeho výhodnější podmínky pro nové zákazníky, kteří s dodavateli podepíšou smlouvu. „Pro stávající zákazníky už mají dodavatelé nakoupeno a bude trvat měsíce, než se vývoj na burze propíše do ceníků, pro nové zákazníky mohou nakoupit za stávající ceny,“ vysvětluje web Lidovky.

Používáte doma plyn? Napište nám do komentářů, k čemu všemu tuto komoditu využíváte

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články