Restaurace a hospody se rozhodly, že některé lidi neobslouží. Nic s tím neuděláte, musíte na místě odejít

Přijdete do restaurace a řeknou vám, že vás neobslouží. Důvod? Vcelku prostý.

i Zdroj fotografie: Prague Stay / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V centru Barcelony čelí jednotliví zákazníku vskutku kurióznímu problému s obsluhou. Problém se týká zejména hospod, barů a restaurací, kde si chtějí posedět na venkovních terasách a zahradách. Španělský deník El País, který citoval server iDnes, upozornil na situaci, kdy některé z tamních podniků odmítají obsloužit zákazníky, kteří přicházejí sami. A to zvláště v období stávajícího masového cestovního a turistického ruchu.

Restaurace jednotlivce odmítají

Jedním z lidí, kteří se s tímto problémem setkali, byl Eudald E., který neúspěšně navštívil několik restaurací, napsal server iDnes. Jeho cílem bylo najít místo, kde by mohl sám povečeřet na čerstvém vzduchu. Po tom, co ho odmítli ve třech různých podnicích, se Eudald vrátil domů hladový a zklamaný.

iZdroj fotografie: bogdan1971 / Creative Commons / CC-BY-SA
Na barcelonských zahrádkách se jednotlivci stravují jenom s velkými obtížemi

Podobně i Anna T. se setkala s odmítnutím hned v několika podnicích. Opět jenom kvůli tomu, že přišla sama. Ta se narozdíl od Eudalda snažila s obsluhou domluvit, že si za stravování o samotě připlatí. V restauraci jí ovšem odmítli z neznámých důvodu sdělit konkrétní částku.

Nejde o jediný problém

El País napsal, že trend je spojen s očekávaným návratem cestovního ruchu. Restaurace a tamní hospody se tak nyní rozhodly dát přednost zahraničním skupinám před jednotlivci. Důvod je prostý – často mají totiž vyšší útratu. Lokální obyvatelé takový přístup kritizují a uvádějí i další problémy. Podle tamních obyvatel mají číšnici odměřený přístup i k těm, kteří si objednají pouze pití v hlavních provozních hodinách.

iZdroj fotografie: Titl / Creative Commons / CC-BY-SA
Musíme pouze doufat, že se podobný nápad nebude zamlouvat i českým restauratérům

Španělsko je mezi Čechy často navštěvovanou a oblíbenou dovolenkovou destinací. Na podobný nešvar by si proto měli dát pozor, protože se může klidně stát, že skončí na hotelu o hladu. Musíme pouze doufat, že se podobný trend nezalíbí i českým restauratérům.

Zdroj: iDnes

Myslíte si, že je podobné jednání restaurací a hospod v pořádku? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články