Sleva 50 % na všechny tyhle potraviny: Pokud půjdete nakoupit v správnou hodinu, ušetříte velké peníze. Využijte toho rychle

Obchodní řetězce se snaží bránit plýtvání potravinami a zákazníci toho velmi rádi využívají. Stačí jen vědět, kdy do obchodu vyrazit.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

I přesto, že jsou ceny poměrně vysoké, podle Organizace pro zemědělství a výživu se každý rok na světě vyhodí až jedna třetina vyprodukovaných potravin, což je asi 1,3 miliardy tun. Na jednoho Evropana připadá přibližně 96 až 115 kilogramů vyhozeného jídla ročně, jak jsme na Událostech247 psali už dříve.

Lidé těchto akcí využívají ve velkém

Obchodní řetězce se snaží svým zákazníkům vyjít vstříc a zabránit také zbytečnému plýtvání jídlem. Mezi prvními přišel s nápadem jak ušetřit lidem peníze a současně neplýtvat potravinami v roce 2022 Lidl, který tříkilové bedýnky s ovocem a zeleninou prodával v rámci projektu S Lidlem šetři jídlem za 25 korun. Jak jsme na Událostech247 informovali, o tuto výhodnou nabídku se strhl mezí zákazníky obrovský zájem.

3 kg potravin za 25 Kč: Tyto obchodní řetězce nabízí monstrózní slevy. Musíte si ale pospíšit, kdo dřív přijde, ten dřív bere

Nově mohou tyto výhodné nabídky využívat také zákazníci Penny Marketu. Přímo na prodejnách řetězce si totiž mohou zakoupit balíčky zboží s blížící se dobou spotřeby za poloviční cenu. Dosud to bylo možné pouze přes mobilní aplikaci. Řetězec o tom informuje na svém webu. „Novinky jsou výhodné pro obě strany. Zákazníci mohou nakoupit ještě výhodněji nad rámec aktuálních slev a my prodáme potraviny, které by jinak přišly nazmar,“ popisuje vedoucí oddělení kvality Penny Petr Baudyš.

Můžete si připravit domácí strouhanku

Balíčky obsahují především pečivo z předchozího dne, ovoce a zeleninu, mléčné výrobky a uzeniny s blížícím se datem spotřeby. Cena balíčku je 79 korun, ale hodnota zboží v balíčku je minimálně dvojnásobná, takže zákazník získává slevu nejméně 50 procent. Nazmar nepřijdou ani neprodané rohlíky. Druhý úsporný projekt „Rohlík na strouhanku“ se soustředí na zužitkování staršího pečiva. Rohlíky, které se neprodaly čerstvé, Penny zabalí do pytlíku po 10 kusech a za 13,50 je nabídne pro domácí přípravu strouhanky.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Slevy v obchodech milují téměř všichni Češi

Někdy těchto akcí využívám a to s těmi rohlíky mi tedy přijde super, protože dneska už se v obchodech spíš prodává chlebová strouhanka, která není moc dobrá,“ říká paní Iva. Velkým pomocníkem v tom, jak omezit plýtvání jídlem, je aplikace Nesnězeno. Přihlásit se do ní mohou obchody, restaurace, pekárny a další. Aplikace jim pak pomůže prodat jídlo, které jim zbylo, nebo zboží, kterému už se blíží datum minimální spotřeby ke konci, a to s výraznou slevou.

Využíváte v obchodech výhodných akcí a slev? Můžete nám to napsat v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články