Pošta vám důchod jen tak nevyplatí. Problémy už hlasí senioři z Kladenska

Někteří penzisté, kteří si nechávají důchod vyplácet v hotovosti prostřednictvím České pošty, se nestačili divit. Nic totiž nedostali.

i Zdroj fotografie: Česká pošta
                   

Na poště ve Stochově na Kladensku došlo k opravdu kuriózní situaci. Senioři, kteří si tam před několika dny přišli pro důchody, totiž museli odejít s prázdnou. Jak psal web TN,  uvedená pobočka neměla dostatek hotovosti. Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka ji zaměstnanci prostě zapomněli objednat. I přesto, že se jedná o výjimečnou situaci, dá se říct, že v některých případech, jako je tento, vám pošta důchod jen tak nevyplatí.

Podobný případ už se stal i dříve

Na zmíněné poště skutečně chyběla hotovost, proto několik důchodů nemohlo být vyplaceno,“ sdělil Vitík k situaci s tím, že pošta podle něj udělala chybu v plánování. „Tento případ je opravdu ojedinělý,“ ujistil mluvčí České pošty. Lidé, kterých se chyba ve vyplácení důchodů dotkla, si podle vedení podniku mohou na nedostatky služeb stěžovat buď přímo na pobočce, nebo prostřednictvím call centra na lince 800 704 410.

iZdroj fotografie: Unsplash
Pobočka pošty na Kladensku neměla dostatek peněz, proto nemohla vyplatit některým důchodcům jejich penze

K dispozici je také e-mailová adresa [email protected]. „Za tuto chybu bychom se našim klientům chtěli omluvit. Tato situace už byla napravena a důchody a další peněžní služby je možné opět vyplácet,“ doplnil dále Vitík a potvrdila to také samotná pobočka. Podobná situace nastala před několika lety také na poště v Ústí nad Labem. Poště ve čtvrti Střekov došla tehdy kvůli zvýšeným výběrům hotovost a zákazníci tak museli na výplatu několik dnů počkat. Psal o tom web iDnes.

Za výběr důchodu si lidé připlatí

Na pobočku v Ústí si v té době přišlo pro důchod více seniorů, než úředníci počítali. Lidé navíc celkově vybírali peníze ve velkém a poště tak došla finanční hotovost, píše dále iDnes.„Lidé vybírali z účtu poštovní spořitelny více, než se očekávalo. Výběr z Max karty byl nadstandardní,“ uvedla tehdy mluvčí České pošty Marta Selicharová. Objednaná hotovost poště přestala stačit, a tak se stalo, že se výplaty důchodu poslední tři lidé nedočkali.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Poplatky za výběr důchodu na poště se brzy zvýší

Já si také nechávám důchod vyplácet poštou, ale tohle se mi naštěstí ještě nestalo. Je to dáno asi i tím, že bydlím ve městě a ne na nějaké menší vesnici,“ řekla Událostem247 Marie Dostálová z Brna. Penzisté, kteří si nechávají důchod vyplácet v hotovosti prostřednictvím České pošty, zaplatí od 1. září víc peněz. Poplatek vzroste ze současných 29 na 35 korun za každou splátku důchodu, připomíná web Peníze.

Necháváte si vyplácet důchod na poště? Podělte se s námi o vaše zkušenosti dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články