Stát se rozhodl vyjít lidem vstříc a prodává svůj majetek. Dům a auto za pár korun. Kupujte rychle, než se všechno vyprodá

Pokud byste si chtěli levně pořídit třeba domek, máte ideální příležitost. Stát vám ho prodá za sympatickou částku.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Stát už několik let prodává nepotřebný majetek prostřednictvím online dražeb. Lidé si tak mohu na webových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových vydražit kromě domů, aut a pozemků i takové drobnosti, jako jsou například lopaty. Upozornil na to už dříve web iDnes. Je to příležitost zejména pro ty, kteří by jinak na koupi takových záležitostí neměli dost peněz. V aukcích se totiž dají v některých případech koupit věci za hubičku. Lidé by tak v případě výhodné nabídky neměli váhat.

Kupte si divadlo, nebo bunkr

Velmi zajímavou budovou, kterou stát prodává v Praze, je Palác Broadway. V suterénu tohoto známého domu se totiž nachází i známé divadlo. Psal o tom web TN. Funkcionalistická stavba ze 30. let minulého století má skvělou polohu v centru města mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná. Cena ale není zrovna nejnižší. Zájemce si musí přichystat 930 milionů korun a do aukce se musí  přihlásit nejpozději 3. září.

iZdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
Díky státním dražbám mohou lidé ušetřit

Stát však nabízí ke koupi také třeba několik bunkrů, které si zájemci mohou pořídit v Libereckém kraji. V nabídce je objekt lehkého opevnění typu Typ K2/65/A-140 v lesích u Horní Chrastavy. Je to však opuštěná stavba bez napojení na silniční a inženýrské sítě. Případný zájemce za ni v aukci zaplatí minimálně 106 810 korun. Na prodej je třeba také vyschlé koryto bývalého mlýnského náhonu v délce cca 450 metrů ve Žďárci u Skutče.

Škodovka je k mání za tři tisíce

Pokud byste si raději koupili auto, v nabídce je třeba modrá Škoda Fabia combi vyrobená v roce 2004. Zájemce za ni zaplatí 54 tisíc korun. Za opravdu neskutečnou cenu je na prodej Škoda Octavia, kterou stát nabízí za 3000 korun. „Můj bratr si takto koupil za pakatel Forda. Sice to nebyl top stav, ale opravy nebyly drahé a teď si to auto nemůže vynachválit, ušetřil tisíce korun,“ řekl Událostem247 Ivan Jonáš z Prachatic. O dražbě aut jsme loni psali i na Událostech247.

Stát draží stovky aut za hubičku a skoro nikdo o tom neví. Stačí pár korun v kapse a trochu štěstí

K přihlášení do aukce je potřeba se nejdříve zaregistrovat do elektronického aukčního systému na webu Nabídka majetku. Po registraci se pak už mohou zájemci přihlásit k jednotlivým aukcím. Podmínkou pro účast ve výběrovém řízení s aukcí může být složení části minimální kupní ceny. Většinou jde o 10 procent z dané částky. Každá aukce má také minimální výši příhozu. Když ji vyhrajete, stačí do 30 dnů zaplatit kupní cenu a věc vám patří.

Koupili jste si někdy něco ve státní aukci? Podělte se o to s námi dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články