Stovky Čechů přijdou brzy o práci, je to nevyhnutelné. Týká se vás to?

Pro zaměstnance velké státní firmy přišla další rána. Budou se totiž rušit desítky dalších pracovních pozic.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

K prvnímu červenci se v Česku v rámci šetření uzavřelo 300 poboček České pošty. Jak Události247 informovaly už dříve, Česká pošta v rámci hledání úspor ruší 669 pracovních míst. Propouštění se týká doručovatelů, lidí na přepážkách, ale i pracovníků na manažerských pozicích.

Další vlna propouštění do konce roku

Zrušili jsme 2259 provozních pozic a řady České pošty z důvodu rušení poboček nebo prodloužení frekvence doručování opustilo 1277 zaměstnanců. Část ale přešla na jinou práci či lokalitu v rámci podniku. Co se týče další racionalizace, tak tu plánujeme v managementu, na hlavní správě a v administrativních procesech. Tam máme rezervy a provedeme to během posledního kvartálu letošního roku,“ uvedl pro web Novinky šéf České pošty Miroslav Štěpán.

Česká pošta propustí stovky lidí. „Řízneme do bílých límečků, pošťáků se to netýká,“ vysvětlil šéf státního podniku Knap

Teď státní podnik oznámil, že by mělo odejít 200 až 300 manažerů, kteří působí na pozicích administrativy a podpůrných neprovozních činností. Upozornil na to web CNN Prima News. Odchod se má zatím týkat jen asi deseti procent všech manažerů ve společnosti. Ušetřit to má stovky milionů korun. Ekonom Lukáš Kovanda si myslí, že se jedná o krok správným směrem. V propouštění by nadále pokračoval, protože v minulosti se ve vrcholných pozicích objevovali lidé, kteří byli na svá místa obsazeni politiky.

Nevyhodili mě, ale mám méně peněz

Já pracuju na poště už 15 let, dělala jsem vedoucí na pobočce na jedné vesnici. Poté, co se pobočky začaly zavírat, tak jsem si mohla vybrat. Buď skončím na poště úplně, nebo budu dělat na jiné pobočce, na nižší pozici a za méně peněz. Vzhledem k tomu, že bydlím nedaleko Hradce králové, tak jsem zatím kývla na nižší pozici s tím, že se postupně podívám po něčem jiném, protože mi ty peníze dost chybí,“ řekla Událostem247 Eliška Petříková.

iZdroj fotografie: Česká pošta
Česká pošta avizovala, že bude propouštět už začátkem minulého roku

V rámci dalších úspor Česká pošta zacílí také na své zákazníky. Od října totiž zvedne poplatek za SIPO z 15 korun na 18 korun. Jak píše web Blesk, doručování balíků by být dražší nemělo. Šéf pošty naopak připouští zdražení u služeb, které vykonává Česká pošta pro stát a které nejsou regulované. „Například nemůžeme doručovat důchod za 29 korun, respektive od září za 35 korun, když náklady jsou dvakrát vyšší, nejméně na úrovni 70 korun. A k tomu bychom měli přidat ještě nějakou marži,“ uvedl šéf ČP Štěpán.

Pracujete vy sami, nebo nějaký z vašich známých na České poště? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články