Takhle nás velké obchodní domy obírají o peníze. Dejte si pozor, jediná návštěva a už jim platíte

Češi se při nakupování čím dál častěji setkávají s tím, že platit už musí nejen za své pořízené zboží.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na to, že kvůli inflaci se veškerý sortiment obchodů již řadu měsíců zdražuje, si většina Čechů, ač nerada nejspíš zvykla. O tom, jak výrazně rostou například ceny potravin ostatně psaly i Události247. To, že mnozí obchodníci si neváhají účtovat peníze i za to, že zde člověk navštíví toaletu, už je ale pro mnohé těžko skousnutelné. A to navíc v případech, kdy se nejedná o symbolických pár korun.

Obchodní domy se nestydí ničeho

Své návštěvníky obírají o peníze klidně i tím, že je nenechají si zdarma ani odskočit na toaletu. Třeba web TN již loni psal o Nákupním centru Fénix v Praze, kde chtějí za tuto službu 20 korun. „Kdo nezaplatí, tak nemá šanci se v tom obchodním centru vyčůrat nebo si třeba jen umýt ruce,“ řekl pro web TN čtenář a návštěvník pražského obchodního domu.

Podobná situace panuje i v dalším pražském nákupním centru, Nový Smíchov. Zde lidé v patře s občerstvením či v podzemních garážích zaplatí 10 korun. Již o patro níž, u lávky do parku Sacre Coeur, je však možné použít toaletu zdarma. „Kdo si chce odskočit v průběhu jídla, musí seběhnout jedno patro a vystát si frontu, která je zde velmi běžná,“ píše web PrahaIN. Ti, kdo chtějí ušetřit, by si na to tak měli dávat pozor. Jinak je totiž jediná návštěva toalety bude stát peníze, které by mohli využít i jinak.

Peníze za návštěvu toalety chtějí i supermarkety

Konkrétně jde o oblíbený řetězec Kaufland. Jak píše web Deník, také ten nedávno provedl změnu týkající se přístupu ke svým toaletám. Zatímco dříve byly záchody volně přístupné pro všechny, nyní jsou před nimi nainstalovány turnikety. A vstup stojí 20 korun.

iZdroj fotografie: Bazi / Creative Commons / CC-BY-SA
V Kauflandu musí nově zákazníci za použití toalety zaplatit

Ačkoli prodejce novinku zdůvodňuje snahou o lepší čistotu a bezpečnost na toaletách, mnozí zákazníci to vidí jinak. „Chtěl jsem si jen odskočit. Když tudy projíždím, tak to běžně dělám. Platit rozhodně nebudu. To raději půjdu někde za strom,“ cituje web Deník návštěvníka Kauflandu ve Valašském Meziříčí. Výhodou alespoň může být, že lidem, kteří v turniketu zaplatí pak vyjede kupón, který mohou v plné výši, tedy 20 korun, uplatit při následném nákupu v obchodě.

Přijde vám v pořádku platit za použití veřejných toalet v obchodních domech či supermarketech? Dejte nám vědět, co si o věci myslíte

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články