Tito Češi dostanou v práci už od 1. září přidáno 3 000 Kč na měsíc. Polepšíte si i vy?

Nestává se to často, ale zaměstnanci velkého obchodního řetězce se teď mohou radovat. Dostanou totiž víc peněz.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Pracovat v obchodě jako prodavač či prodavačka není úplně snadná práce. Obnáší to jednání s ne vždy milými zákazníky, tahání těžkého zboží a v neposlední řadě také hmotnou odpovědnost u pokladen. Obchodní řetězec Kaufland, který na českém trhu působí už 25 let, se proto rozhodl, že svým zaměstnancům za dobrou práci poděkuje a finančně je odmění. Psal o tom web e-Pardubicko.

Zajímavé benefity

Nesmírně si vážíme loajality, trvalé angažovanosti a obrovské snahy našich zaměstnanců. Jsou pro nás klíčoví a záleží nám na jejich spokojenosti a ocenění jejich vynikající práce. Mimořádnými odměnami jim chceme vyjádřit naše srdečné poděkování a uznání,“ uvedl generální ředitel společnosti Stefan Hoppe. Od 1. března už obchodní řetězec zvýšil zaměstnancům s nárokem na stravenkový paušál příspěvek zaměstnavatele ze 44 na 60 korun za jednu směnu. Dovolená se pak zvýšila z 20 na 25 dnů.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Zaměstnancům Kauflandu se práce o něco zpříjemní. Dostanou totiž už od 1. září přidáno

Kromě výše zmíněných nabízí Kaufland svým zaměstnancům i celou řadu dalších benefitů. Patří mezi ně například dvoudenní dovolená navíc pro každého s minimálně pětiletou příslušností k firmě, den placeného volna pro rodiče prvňáčků v první školní den, den placeného volna během vánočních svátků pro zaměstnance v provozu, nadstandardní příplatky za noční směny, nebo tisícikorunový příspěvek na svatební kytici i při narození dítěte, napsal dále web e-Pardubicko.

Platy se postupně zvyšují všude

Od září se zaměstnancům, kteří pracují v provozu, zvednou mzdy o 3000 Kč. Jedná se o všechny, kteří pracují v obchodech, v logistice a v masozávodech.  Přilepší si i brigádníci, kteří pracují na dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti. Hodinová odměna se jim zvýší z dosavadních 150 na 165 korun. V případě brigádníků, kteří pracují u pultového prodeje, pak hodinová odměna vzroste z 165 na 175 korun, píše web Měšec.Pracuju tady už 5 let a musím říct, že jsem spokojená,“ řekla Událostem247 Ivana Koubková z Prahy. 

Vyplavalo na povrch, kolik berou zaměstnanci Lidlu. Takové peníze v práci určitě nemáte, obrovské částky

Zaměstnanci tvoří klíčovou součást naší společnosti a nesmírně si vážíme jejich práce.  Proto dlouhodobě usilujeme o to, aby byli spokojení a cítili se u nás náležitě oceňováni jak finančně, tak formou řady dalších benefitů,“ popisuje generální ředitel společnosti Stefan Hoppe.

Letos si polepšili také třeba zaměstnanci Penny. Nově začínají na 28 tisících korunách, po čtyřech odpracovaných letech pak na 30 tisících, píše web Zboží a prodej. Přibližný měsíční plat v Lidlu je 24 028 korun měsíčně pro pozici Prodavač/ka. Píše to web Indeed. O platech v Lidlu jsme nedávno informovali i na Událostech247.

Co si o mzdách zaměstnanců v obchodních řetězcích myslíte vy? Uvažovali jste někdy o tom, že byste v jednom z nich začali pracovat? Podělte se s námi o váš názor dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články