Vyplavalo na povrch, kolik berou zaměstnanci Lidlu. Takové peníze v práci určitě nemáte, obrovské částky

Nedostatek pracovníků mnohdy způsobuje, že firmy se snaží lidi motivovat vysokými platy. Například v Lidlu si prodavači přijdou na skutečně pěkné peníze.

i Zdroj fotografie: Lidl ČR
                   

Práce pokladní je mezi lidmi dlouhodobě považována spíše za podřadné zaměstnání, kde není o co stát. Minimálně z finančního hlediska už ale toto pravidlo mnohdy neplatí. Když například vyplavalo na povrch, kolik berou zaměstnanci Lidlu, mnohým se z obrovských částek zatočila hlava. Takové peníze totiž v práci nemají často ani vysoce kvalifikovaní lidé.

Lidl své zaměstnance platí královsky

Výše platu je pro mnoho Čechů stále tabu, o kterém se nemluví. O to víc jsou pak ale někteří překvapení, když zjistí, kolik peněz berou ostatní lidé. Mnohdy jsou přitom tyto informace veřejně dostupné třeba v náborových inzerátech. Například obchodní řetězec Lidl tento citlivý údaj dokonce prezentuje na svých velkých plakátech lákajících nové zaměstnance.

Že se firma nemá za co stydět ukazují platy, které skutečně dosahují nemalých hodnot. Mnohdy totiž převyšují i vydělávané peníze lidí na daleko více kvalifikovaných pozicích. Jak navíc píše web FinTag, letos v březnu dokonce řetězec svým zaměstnancům plošně přidal další peníze a rozšířil možnosti zaměstnaneckých benefitů.

„Nástupní mzda na pozici prodavač, prodavačka/pokladní, pokladník při úvazku 40 hodin týdně vzroste na 30 700 korun, po třech letech práce pak na 33 000 korun,“ cituje server FinTtag tehdejší zprávu Lidlu. V Praze pak kvůli celkově vyšším životním nákladům dostanou nastupující prodavači dokonce 33 300 korun měsíčně s budoucím navýšením po 3 letech na 36 600 korun. To je přitom částka, o které by se mnoha lidem ani nesnilo.

Dobře se mají i zaměstnanci Lidlu v zahraničí

V letošním roce se zvedaly výplaty také pracovníkům Lidlu na Slovensku. Jak píše web PlusJedenDeň, v průměru si zaměstnanci polepšili o 9 procent, což rozhodně není málo. Když se k tomu potom připočte ještě množství zaměstnaneckých benefitů či jistého navýšení platu v následujících letech, může být práce v tomto obchodním řetězci pro mnoho lidí skutečně velmi lákavá.

iZdroj fotografie: Николай Максимович / Creative Commons / CC-BY
Lidl nové zaměstnance láká na vysoké nástupní platy i širokou škálu zaměstnaneckých benefitů

V ještě daleko vyšších cifrách se pohybují platy lidí, kteří v Lidlu pracují na vyšších pozicích. Konkrétní příklady uvádí polský web Business Insider, podle kterého jsou obecně platy zaměstnanců Lidlu nad celorepublikovým průměrem. Například začínající vedoucí prodejny může v Polsku na začátku dostat až 7 tisíc polských zlotých, což je v přepočtu více než 38 tisíc korun.

Myslíte si, že platy zaměstnanců Lidlu jsou vysoké? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články