Tito lidé si musí urychleně vyměnit občanky. I vy? Moc času vám už nezbývá

Tisíce Čechů si musí během několika následujících měsíců vyměnit občanské průkazy.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Koněvova ulice na Praze 3 prošla významnou změnu. Od 1. října je nově její oficiální název Hartigova, na počest bývalého starosty Žižkova, Karla Hartiga. Informoval o tom server Novinky. Rozhodnutí dosáhli pražští zástupci už v červnu. V pondělí 2. října už proběhla výměna cedulí s názvy ulic. Rezidentům Hartigovy ulice zároveň začíná období, ve kterém musejí aktualizovat své občanské průkazy.

Změna názvu ulice

První nové označení ulice bylo umístěno v blízkosti pražského Tachovského náměstí, informují dále Novinky. Změna názvu ulice proběhla na popud Klubu přátel Žižkova v dubnu 2022. V červnu letošního roku návrh schválili místní zastupitelé, doplňují Novinky. Radní hlavního města odsouhlasili změnu názvu v červnu a změna byla provedena 1. října.

iZdroj fotografie: Úřad práce ČR
Lidé si mohou o zažádat o nové doklady na úřadech

Rezidenti v nově pojmenované Hartigově ulici teď mají šest měsíců na to, aby si aktualizovali údaje ve svých občanských průkazech. Konečný termín je stanoven na konec března 2024. Podle informací serveru Blesk má v zmíněné pražské ulici trvalé bydliště zřízeno téměř 4 tisíce lidí.

Nový občanský průkaz

Majitelé vozidel budou taktéž potřebovat aktualizovat svůj malý technický průkaz. K tomu mohou podle Novinek speciálních úředních hodin na pracovišti registru vozidel na pražském Jarově. Výměna obou typů dokumentů je zcela bezplatná. Obyvatelům ulice byla předem poštou zaslána brožura a informační dopis, které popisují, jak se se změnami jednoduše úředně vypořádat, dodávají Novinky.

iZdroj fotografie:
Do konce března 2024 je čas na změnu dokladů

Ačkoliv mají obyvatelé nově pojmenované ulice stále čas, s výměnou výše zmíněných dokumentů by lidé určitě neměli otálet. Je koneckonců i v jejich nejlepším zájmu, aby měli dokumenty v pořádku s pravdivě uvedenými údaji.

Víte, kdy vás čeká návštěva úřadu kvůli novému občanskému průkazu? Podělte se o to s námi dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články