Všechny tyhle klíčové potraviny právě brutálně zlevňují. Kdo je ihned nenakoupí do zásoby, ten se brzy nedoplatí

Češi mají nyní důvod k radosti. Alespoň při nakupování. Mnohé potraviny totiž aktuálně zlevňují. Víme jaké.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Ještě donedávna Češi z různých stran slýchali, že vše se zdražuje a inflace žene ceny nebývale vysoko. Nyní se však zdá, že to nejhorší by již mohlo být za námi. Nejenže růst cen už tak markantně nepokračuje. Jak již dříve upozornily Události247, mnohé klíčové potraviny dokonce zlevňují. Využijte těchto cen a nakupte si raději do zásoby. Kdo ví, brzy mohou klidně opět zdražit.

Za mnohé potraviny mohou nyní Češi ušetřit velké peníze

Události247 již dříve psaly o tom, že supermarkety využívají takzvané haléřové slevy. Pomocí nich deklarovali zlevnění potravin, které mělo nastat po snížení sazby DPH. Češi však mohou narazit i na daleko větší slevy než jen ve výši pár desítek haléřů. Jak píše web Novinky, ceny často dosahují úrovní nižších než před rokem během akcí.

Všechny tyhle potraviny náhle brutálně zlevňují. Rychle je běžte nakoupit, dokud je čas. Brzy je zase napálí za astronomické ceny

Příkladem je máslo, které v kuchyni využívá většina Čechů. Zatímco před rokem stálo průměrně 65,30 korun, letos v únoru už ho lidé mohli koupit za 53,70 korun. A podobně výrazně v poslední době zlevňují také další důležité potraviny. Třeba mléko nebo cukr. „V současné době je možné cukr bez akční slevy zakoupit za stejnou cenu, jaká byla před rokem v akci,“ uvedla pro web Novinky analytička Kupi.cz Monika Kopčilová.

Takové zlevnění tu dlouho nebylo

Mimořádné zlevňování dokládají i čísla. Jak ve svém textu na webu Kurzy píše ekonom Lukáš Kovanda, v lednu se ceny potravin meziročně snížily o 3,9 procenta, což je nejvýraznější zlevnění do roku 2009. A podle všeho by tento trend mohl pokračovat i nadále, neboť zlevnění potravin zatím odráží jen část reálného poklesu cen zemědělských produktů.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Zlevňování potravin by mohlo pokračovat

Přehnaný optimismus však není na místě. Jak píše server ČT24, výhodné ceny jsou obvykle ty akční a standardní cenovky jsou i nadále dost vysoké. Základní ceníkové ceny zůstávají poměrně vysoko. Jakékoliv zlevnění vypadá jako akce a tady bych řekl, že se bavíme spíš o marketingu než o reálném cenovém vývoji,“ řekl hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek.

Zaregistrovali jste zlevnění potravin? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články