V Lidlu se našly odporné věci. Tohle ani nechtějte vidět, jedním slovem hrůza

Inspektoři se před nedávnem vydali na kontrolu do jedné z prodejen obchodního řetězce Lidl. Výsledky rozhodně nebyly uspokojivé.

i Zdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

O záchytech Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) píšeme na Událostech247 poměrně často. Před nedávném jsme třeba psali o prodejně obchodního řetězce Norma na Kladensku, kde inspekce ve skladech našla myší trus. I přes relativně časté záchyty SZPI se stále objevují nové případy.

Kontrola SZPI

Tentokrát si inspektoři došlápli na pardubickou prodejnu řetězce Lidl. Obchod se nachází v ulici Ke Špitálce. Prodejna byla dočasně uzavřena kvůli nálezu myších exkrementů a dalších jiných nečistot v různých částech prodejny. Inspekce o tom informovala na svém webu Potraviny na pranýři. Prodejce už ovšem chybu napravil a inspekce zákaz prodejny uvolnila.

iZdroj fotografie: SZPI
Inspekce na zmíněné pobočce našla myší trus

V zázemí, hlavně tedy ve skladu, inspektoři objevili myší trus hned na několika místech. Konkrétně na podlaze, u stěn a mezi paletami s potravinami a dalším zbožím. U nakládací rampy našli inspektoři exkrementy vedle obalů od mouky, doplňuje server Aktuálně. SZPI pokračovala s kontrolou i mimo skladové prostory. Myší výkaly inspekce našla i v chladícím zařízení, u lahvového automatu, za pivními krabicemi a pod košem na odpadky.

Trus byl na několika místech

Tím to ovšem nekončí. Inspektoři potvrdili výskyt trusu i v tamní pekárně pro přípravu pečiva, konkrétně na podlaze a v deratizační stanici. Dále byly exkrementy i v prodejní části za paletou s vodou a mlékem, pod chladicí vitrínou u vstupu do skladu, na regálech se slanými pochoutkami a na místě, kde se prodávají rozinky, zakončuje server Aktuálně.

Výše zmíněné informace nám dávají zapravdu, pokud říkáme, že by zákazníci měli být během nákupu obezřetní. Pokud máte podezření na nedostatečnou hygienickou situaci v kterémkoliv obchodě, můžete na SZPI podat podnět, aby situaci na dané pobočce případně sami inspektoři zkontrolovali.

Co si o tom všem myslíte vy? Váš názor nám můžete sdělit v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články