Ve všemi známém obchodním řetězci se našly takové nechutnosti, že to ani nechtějte vidět. Jedním slovem hnus

Když si jdete do obchodu koupit třeba pečivo, asi vás těžko napadne, že ho nemusí mít uskladněné zrovna na čistém místě.

i Zdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Některé české obchody jsou zamořené hlodavci a trusem. Několikrát jsme vás na Událostech247 informovali o tom, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce při svých kontrolách narazila na doslova šokující hygienické podmínky. Mrtvé i živé myši a jejich trus našli kontroloři například v několika prodejnách Albert. 

Místo zboží myší trus

Některé záchyty si vyžádají dokonce uzavření prodejny. Psali jsme na Událostech247 například o obchodu v Brodku u Přerova, kde inspektoři objevili nejen nečistoty na podlaze a v regálech, ale také našli potraviny poškozené či kontaminované škůdci. Nechyběl ani výskyt trusu hlodavců. Personál si s tím však hlavu nelámal a i za těchto podmínek až do kontroly zboží zákazníkům prodával dál. 

Ve skladech Kauflandu se našly otřesné věci. Jen se podívejte na fotky, nám to nedá spát

Před několika lety musela inspekce nechat uzavřít také obchodní dům řetězce Tesco v Aši na Chebsku. Jak jsme informovali, došlo tam totiž k zásadnímu porušení hygienických předpisů a inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší trus. Myší trus a mrtvé hlodavce kontroly objevily také v prodejně v Dolní Rovni, kterou provozuje pardubické spotřební družstvo Jednota. Prodejna měla navíc nečistoty na stěnách nebo stropě a nečistoty na podlaze, na regálech a dalších zařízeních.

Inspekce v řetězci Norma

Tím však výčet prodejen s nevyhovujícími hygienickými podmínkami bohužel zdaleka nekončí. Nejnovější kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce našla další nechutnosti v prodejně Norma v Kladně. To, co viděli uvnitř, jim doslova vyrazilo dech. Na první pohled bylo zřejmé, že tady si hlavu s úklidem rozhodně nelámou. Podlahy byly výrazně znečištěné a na mnoha místech poškozené.

iZdroj fotografie: SZPI
Myší trus v kladenské prodejně řetězce Norma

To však nebylo všechno. Provozovna nebyla zabezpečená proti vniknutí škůdců, potraviny byly poškozené nebo kontaminované od hlodavců. Na místě byla také spousta jejich exkrementů. Inspekce proto část provozovny s okamžitou platností do odvolání uzavřela. „No to mi snad radši ani neříkejte. Chodím sem občas nakupovat, protože je to levnější, ale teď mám spíš pocit, že všechno, co jsem tam koupila, snad radši okamžitě vyhodím,“ řekla Událostem247 paní Elena Dvorská.

Jaký je na to váš názor? Napište nám to dolů do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články