V obchodech známého řetězce jsou najednou prázdné regály, chybí úplně všechno. Krach se blíží

Společnost ENAPO oznámila krach a v prodejnách teď chybí základní potraviny. Lidé nekoupí třeba mléčné výrobky nebo pečivo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obchodní síť ENAPO měla prodejny především v menších obcích a často byly jediným místem, kde si lidé mohli nakoupit potraviny. Jak jsme informovali už dříve na Událostech247, pro zákazníky to byl šok, protože obchody fungovaly už deset let. Poté, co společnost oznámila, že krachuje, začalo v jejích prodejnách váznout zásobování.

Chybí prakticky všechno

Přesvědčili se o tom reportéři webu Seznam Zprávy, kteří do několika takových prodejen vyrazili. Například v Lukovečku u Fryštáku se zákazníci procházejí mezi poloprázdnými regály. V obchodě nyní chybí především pivo, na zemi stojí jen dvě přepravky s nealkem. Polovina chladniček s mléčnými výrobky je zavřená a rohlíky docházejí už o půl desáté dopoledne, popisuje web. V prodejnách chybí také třeba cigarety.

Známý obchodní řetězec končí: Zavírá se krám, Češi v něm už nenakoupí

Společnost Rosa Market, která síť prodejen se smíšeným zbožím provozuje, připustila, že její obchody mají problémy s dodávkami potravin. „Stále máme potíže se zásobováním mléčnými výrobky,“ uvedlo vedení firmy. Jak napsal web Brněnská drbna, dodávky jiných potravin se podle společnosti daří obnovovat. Mléčné výrobky ale stále chybí například v prodejně v Březině na Brněnsku. „Jsem už stará a jinam se nedostanu, takže mi některé potraviny chybí. Třeba šlehačku do omáčky tady nekoupím,“ řekla Udílostem247 Jarmila Loučková z Březiny.

O práci můžou přijít až stovky lidí

Problémy s krachem prodejen nemají jen zákazníci, ale také stávající zaměstnanci, kteří v obchodech pracují. Těm totiž hrozí, že přijdou o práci. Z vyjádření vedení kroměřížské firmy vyplývá, že se snaží najít nové provozovatele stávajících prodejen, kteří by současné zaměstnance přijali do pracovního poměru, píší Seznam Zprávy. Firma by ráda zachovala co nejvíce pracovních míst. Očekává, že by tak nemusela vyplácet odstupné a zbylo by víc peněz na uspokojení věřitelů.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
V některých obchodech řetězce ENAPO chybí zcela základní potraviny

Hromadnému propouštění se přesto nevyhneme a o práci přijdou určitě desítky, možná stovky zaměstnanců,“ uvedlo vedení firmy podle Seznam Zpráv. V současné době zaměstnává Rosa Market přes 1100 lidí. Prozatím tak zůstává ve hvězdách, kolik zaměstnanců si firma udrží.

Nakupujete v obchodech ENAPO? Podělte se s námi o vaše zážitky z nakupování dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články